Anahtar Kelimeler: Mezun olduğu okula müdür olarak atandı

Mezun olduğu okula müdür olarak atandı

Saruhanlı’da ki farklı okullarda da öğretmenlik görevi yapan Ayşe Berat Metin, mezun olduğu Manisa'da Gediz Anadolu Lisesi'ne 19 yıl sonra müdür olarak atandı. Metin, mezun olduğu okula müdür olarak atanmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, öğretmenleriyle aynı okulda görev yapmanın gururunu ifade etti.

Manisa'da, 2004 yılında eski adıyla Manisa Anadolu Öğretmen Lisesi, şimdiki adıyla Gediz Anadolu Lisesi'nden mezun olan Ayşe Berat Metin (38), mezun olduğu okula 19 yıl sonra müdür olarak atandı. Metin, "Mezun olduğum okula, müdür olarak göreve başlamak beni mutlu etti. Her sabah okula girdiğimde hatıralarım ve öğrencilik zamanlarım gözümün önüne geliyor" dedi. Metin'i mezun eden ve halen daha aynı okulda görevini sürdüren coğrafya öğretmeni Emel Soykan (54) ise mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi.

Şehzadeler ilçesinde mezun olduğu okula 19 yıl sonra müdür olarak atanan evli, 2 çocuk annesi Ayşe Berat Metin, daha önce oturduğu sıralarda, öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Ayşe Berat Metin, 1963 yılı mezunu annesi Nilüfer Örülüer'in (79) yönlendirmesiyle, annesinin mezun olduğu eski adıyla Manisa Anadolu Öğretmen Lisesi, şimdiki adıyla Gediz Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü'ne başladı. 2004 yılında mezun olan ve 2007 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü'nü tamamlayan Ayşe Berat Metin, ilk olarak Erzurum, daha sonra ise Manisa'nın Saruhanlı ve Şehzadeler ilçelerindeki farklı okullarda öğretmenlik yaptı. Mezun olduğu Gediz Anadolu Lisesi'nde geçen yıl mart ayında müdür yardımcısı olarak göreve başlayan Metin, 19 yılın ardından 1 Aralık itibariyle mezun olduğu okuluna müdür olarak atandı.

'ÖĞRETMENLERİMLE AYNI OKULDA GÖREV YAPIYORUM'

Koyduğu hedefi gerçekleştirerek, mezun olduğu okula müdür olarak atanmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Metin, aynı zamanda kendisini mezun eden öğretmenleriyle aynı okulda görev yapmanın gururunu yaşadığını ifade etti. 360 öğrencisi bulunan okulda görev yapan Metin, "Geçen yıl mart ayında Gediz Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcısı, 1 Aralık itibariyle de müdür olarak göreve başladım. Mezun olduğum okula, müdür olarak göreve başlamak beni mutlu etti. Her sabah okula girdiğimde hatıralarım ve öğrencilik zamanlarım gözümün önüne geliyor. O zamanda, yaşadığım öğrencilik duygusu ile her sabah görevime başlıyorum. Öğretmenlerimle aynı okulda görev yapıyorum, gururunu yaşıyorum. Onların eseriyim. Onların üzerimdeki emeklerini biliyorum. Okula müdür olarak atandığımda, öğretmenlerimin gözlerindeki sevinçleri ve boynuma sarılmaları ve bana destek olacaklarını söylemeleri çok güzeldi. Ben de elimden geldiğince görevimi en iyi yaparak, öğrenci ve öğretmenlerime destek olmak istiyorum" dedi.

'HER BİRİ TECRÜBE OLDU'

Metin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada görev yapabilmek güzel bir duygu. İyi ki Erzurum ve Saruhanlı'dan yolum geçmiş, çok kıymetli insanlar tanıdım ve öğrencilerim oldu. Her biri tecrübe oldu. Yaşadığım tecrübeleri burada okulum için kullanacağım. Bir kişinin hayatındaki hedeflerinin olması ve bu hedeflerinin gerçekleşmesi için de gerekli olan çabayı göstermesi gerekir diye düşünüyorum. Bizler başarılı olmanın yolunun buradan geçtiğini ve küçük yaştan itibaren iyi bir yönlendirmeyle olacağına inanıyorum. Bizler öğretmeniz, bugün burada yarın farklı yerlerde öğretmenlik yapabiliriz ama ben burada mezun olduğum okulumda öğrencilerimle beraberim ve çok mutluyum.

"'ÇOK MUTLUYUZ, ÇOK GURURLUYUZ'

Metin'i mezun eden ve halen daha aynı okulda görevini sürdüren coğrafya öğretmeni Emel Soykan ise "Çok mutluyuz, çok gururluyuz. 1997 yılından beridir bu okuldayım. Ayşe Berat Güvercin yeni adıyla Ayşe Berat Metin ile gerçekten çok gurur duyuyorum. Çok doktor ve mühendis yetişirdik ama müdürümüz ilk oldu. Okulumuzun gelişiminde çok büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum, kızımı kutluyorum" diye konuştu.İki gündür aranıyordu, 15 yaşındaki lise öğrencisi polis ekiplerince bulundu

Konuşmak için ormana götürdüğü ortağını öldürdü

Tartışma sonucu bir kişi bıçaklanarak öldürüldü

Dehşet! Torununun dövdüğü anneanne hayatını kaybetti

Avukat olmak istiyordu, 17 yaşında kara toprağa girdi

Bağ evinde korkunç ölüm: Boşanma aşamasındaki çift intihar etti

Ankara'da eski eşini bıçaklayarak öldürdü! İlk ifadesi ortaya çıktı

Dehşet: Biri 8 kez bıçakladı, diğeri ateş etti

Davanın peşini bırakmadı, kızını sosyal medyada taciz eden sapığı 4 yıl sonra yakalattı

Eşinden cinayet itirafı: Sevgilisi 500 bin TL karşılığında tetikçi tutmuş

5 km arayla yanarak öldüler: 3 kişilik ailenin cinayet zanlısı cezaevinde intihar etti

Kan donduran cinayet! Hamile kardeşini sokak ortasında kafasından vurarak öldürdü

Kavga ettiği çocukluk arkadaşı tarafından öldürüldü

İnşaat malzemesi yüklü tır alev topuna döndü

Turgutlu’da 100 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi

Hastanede vahşi cinayet: Annesini katletti!

Figen Çoban cinayetinde karar çıktı: Öldürülen kadının kocasına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Kayıp ihbarında bulunulmuştu, boğanın saldırısı ile öldüğü ortaya çıktı

https://www.youtube.com/@kardelengazetesi45/videos
Eğitim 2.01.2024 09:00:00 3663 0

Tarih: 02.01.2024 09:00

Haberi Sesli Oku