Manisa’nın Tarihine Işık Tutacak Çalışma: Manisa Kurtuluş Müzesi

Şehrin yakın tarihinin gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılması noktasında önemli projeleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Kurtuluş Müzesi’ni, Cumhuriyet’in 100. yılında hayata geçirmek için çalışmaları

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl genelinde yapılacak her türlü spor müsabakalarının sağlıklı bir şekilde kurallara uygun olarak yapılması için alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında ge

CHP’li Başevirgen, “Halk Meteliğe Kurşun Atıyor, Cumhurbaşkanı’na Araç ve Yakıt Yetişmiyor”

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için gittiği İzmit'te kendisine eşlik eden ve vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılanan araç konvoyunu eleştirdi.

Hacırahmanlı’da Yaz Konseri

Hacırahmanlı Mahallesi’nde düzenlenen Yaz Konserinde vatandaşlar eşsiz bir gece yaşadılar.

Jandarmadan kenevir operasyonu

Salihli’de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda bir evin bahçesinde 29 kök kenevir ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.

Durdurulan otomobilde uzun namlulu silah ile 496 adet mermi ele geçirildi

Turgutlu’de, polis ekiplerince durdurulan bir otomobilde yapılan aramada uzun namlulu silah ve 496 adet mermi ele geçirildi.

SOSYETENİN ESTETİK KOÇU ZEYNEP KAYA UYARDI

Kurmuş olduğu "Zeyneplestetik " sağlık acentesi ile 2021 ve 2022 yılını kapsayan araştırma sonucu Türkiye ve yurtdışındaki hastaların en çok tercih ettiği ilk üç sağlık acentesinden birisi olma başarısını gösterdi.

MUHTAÇ VATANDAŞLARA GIDA ALIMI SARUHANLI BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

MUHTAÇ VATANDAŞLARA GIDA ALIMI mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı

SARUHANLIYA 49 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Gençlik Ve Spor bakanlığı tarafından Saruhanlı’da başlatılan yatırımlar birer birer hayata geçmeye başladı.

Akhisar'da uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

MEME KANSERİNDE BESLENME ŞEKLİ HASTALIĞI YAVAŞLATIYOR

Meme kanseri kadınlarda görülen en yaygın kanser türü olarak biliniyor. Birçok faktör meme kanserinde risk oluşturabiliyor. Genetik faktörler kadar çevresel faktörler de meme kanserinde önemli rol oynuyor.

MASKİ, Su Tasarrufu Eğitimlerine Gördes’te Devam Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Gördes ilçe merkezinde bulunan Divan Camii ile ilçe müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere su tasarrufu eğitimi verildi.

Büyükşehir’den Salihli’de Yeni Muhtarlara Hayırlı Olsun Ziyareti

Büyükşehir heyeti, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Kurtuluş Mahalle Muhtarı Ayhan Gezdir’in ailesine de taziye ziyareti gerçekleştirdi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ ÇAVUŞOĞLU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Şehzadeler Belediyesi'nin Çavuşoğlu Mahallesi'ne kazandıracağı Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık ve Sağlık Evi projesinin yapımına başlandı.

Yunusemre Aile Problemlerini Çözmeye Yardımcı Oluyor

Yunusemre Belediyesi, Aile Danışmanlığı hizmetiyle çiftlerin yaşadığı sıkıntılar, ailelerin çocuklarına yaklaşımı, sınav stresi yönetimi gibi konularda problem yaşayan ailelere yardımcı oluyor.


Mustafa Ali ÖZTÜRK


MUSTAFA ALİ ÖZTÜRK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU 

Saruhanlı Nuriye Ortaokulu İnsan Olmak ve Davetsiz Misafir kitaplarının yazarı Mustafa Ali Öztürk’ü konuk etti.


Saruhanlı Nuriye Ortaokulu İnsan Olmak ve Davetsiz Misafir kitaplarının yazarı Mustafa Ali Öztürk’ü konuk etti. Yazar Mustafa Ali Öztürk öğrencilerle son kitabı Davetsiz Misafir'i, yazarlık serüvenini, öğrencilerin okuma alışkanlıkları ve yazma süreçleri konularını kapsayan bir söyleşi gerçekleştirdi.

Nuriye Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ümit Öz'ün moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide konuşan Mustafa Ali Öztürk, "Bugün burada okuyan, soran ve sorgulayan bilinçli bir topluluğa hitap etmenin, onlarla, tecrübelerimi, düşüncelerimi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bir yazar olarak öğrencilerle ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleştiriyorum. İlkler her zaman değerlidir, unutulmazdır, bana bu unutulmaz anları yaşatan Nuriye Ortaokulu öğrencilerine, öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Bu güzel etkinliği organize eden ve etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen okulun Türkçe öğretmeni sayın Ümit Öz'e ve samimi misafirperverliğiyle okulunda beni misafir eden okul müdürü sayın Yücel Yüksel'e ayrıca şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Mustafa Ali Öztürk sözlerinin devamında, “Okumak çok önemlidir. Yazarlar, yapıtlarıyla okurlarına çağrıda, önermelerde bulunurlar, mesaj verirler. Kitap okumak bunun için çok önemlidir. Bugün burada Davetsiz Misafir adlı kitabım ve içindeki hikayeleri konuştuk. Tabi ki her hikayemin ayrı bir yazılış serüveni var ve hepsi de farklı mesajlar veriyor. Kitaptaki hikayeleri okumuş, özümsemiş, verdiği mesajları eksiksiz anlamış bir öğrenci gurubu olarak sizlerle büyük keyif alarak söyleşimizi gerçekleştirdik. Umarım yeni projelerde yine siz değerli Nuriye Ortaokulu ailesiyke birlikte oluruz.” dedi.

 

Söyleşi sonunda yazar Mustafa Ali Öztürk’e Falih Rıfkı Atay'ın Zeytindağı adlı eseri hediye edildi. Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından etkinlik sona erdi.