Manisa’nın Tarihine Işık Tutacak Çalışma: Manisa Kurtuluş Müzesi

Şehrin yakın tarihinin gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılması noktasında önemli projeleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Kurtuluş Müzesi’ni, Cumhuriyet’in 100. yılında hayata geçirmek için çalışmaları

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl genelinde yapılacak her türlü spor müsabakalarının sağlıklı bir şekilde kurallara uygun olarak yapılması için alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında ge

CHP’li Başevirgen, “Halk Meteliğe Kurşun Atıyor, Cumhurbaşkanı’na Araç ve Yakıt Yetişmiyor”

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için gittiği İzmit'te kendisine eşlik eden ve vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılanan araç konvoyunu eleştirdi.

Hacırahmanlı’da Yaz Konseri

Hacırahmanlı Mahallesi’nde düzenlenen Yaz Konserinde vatandaşlar eşsiz bir gece yaşadılar.

Jandarmadan kenevir operasyonu

Salihli’de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda bir evin bahçesinde 29 kök kenevir ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.

Durdurulan otomobilde uzun namlulu silah ile 496 adet mermi ele geçirildi

Turgutlu’de, polis ekiplerince durdurulan bir otomobilde yapılan aramada uzun namlulu silah ve 496 adet mermi ele geçirildi.

SOSYETENİN ESTETİK KOÇU ZEYNEP KAYA UYARDI

Kurmuş olduğu "Zeyneplestetik " sağlık acentesi ile 2021 ve 2022 yılını kapsayan araştırma sonucu Türkiye ve yurtdışındaki hastaların en çok tercih ettiği ilk üç sağlık acentesinden birisi olma başarısını gösterdi.

MUHTAÇ VATANDAŞLARA GIDA ALIMI SARUHANLI BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

MUHTAÇ VATANDAŞLARA GIDA ALIMI mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı

SARUHANLIYA 49 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Gençlik Ve Spor bakanlığı tarafından Saruhanlı’da başlatılan yatırımlar birer birer hayata geçmeye başladı.

Akhisar'da uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

MEME KANSERİNDE BESLENME ŞEKLİ HASTALIĞI YAVAŞLATIYOR

Meme kanseri kadınlarda görülen en yaygın kanser türü olarak biliniyor. Birçok faktör meme kanserinde risk oluşturabiliyor. Genetik faktörler kadar çevresel faktörler de meme kanserinde önemli rol oynuyor.

MASKİ, Su Tasarrufu Eğitimlerine Gördes’te Devam Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Gördes ilçe merkezinde bulunan Divan Camii ile ilçe müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere su tasarrufu eğitimi verildi.

Büyükşehir’den Salihli’de Yeni Muhtarlara Hayırlı Olsun Ziyareti

Büyükşehir heyeti, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Kurtuluş Mahalle Muhtarı Ayhan Gezdir’in ailesine de taziye ziyareti gerçekleştirdi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ ÇAVUŞOĞLU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Şehzadeler Belediyesi'nin Çavuşoğlu Mahallesi'ne kazandıracağı Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık ve Sağlık Evi projesinin yapımına başlandı.

Yunusemre Aile Problemlerini Çözmeye Yardımcı Oluyor

Yunusemre Belediyesi, Aile Danışmanlığı hizmetiyle çiftlerin yaşadığı sıkıntılar, ailelerin çocuklarına yaklaşımı, sınav stresi yönetimi gibi konularda problem yaşayan ailelere yardımcı oluyor.


Nesli Nur GÜNEŞ


KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMANIN YOLLARI

Kitap okumak toplumumuzda bir ‘hobi’ olarak değerlendiriliyor olsa da aslında çok daha fazlası! Kitap okumak; kendinizi geliştirmek ve hayata farklı pencereden bakabilmek için olmazsa olmaz bir ihtiyaç diyebiliriz.


Kitap okumak toplumumuzda bir ‘hobi’ olarak değerlendiriliyor olsa da aslında çok daha fazlası! Kitap okumak; kendinizi geliştirmek ve hayata farklı pencereden bakabilmek için olmazsa olmaz bir ihtiyaç diyebiliriz. Birçok girişimciye göre başarının en önemli sırrı olan kitap okumanın bir alışkanlık haline nasıl getirebileceğimize bakalım.

KİTAP OKUMANIN FAYDALARI :

Kitap okuma alışkanlığını kazanmanıza yardımcı olacak önerilerde bulunmadan önce kitap okumanın faydaları üzerinde duralım.

 • Kitap okumak olaylara farklı pencereden bakmanın yanında problemler karşısında çözüm odaklı olmanıza, problem çözme yeteneğinizin gelişmesine katkı sağlar.
 • Okumak, kelime dağarcığınızı geliştirir.
 • Empati yeteneğinizi geliştirir.
 • Bilgi birikiminizi arttırır.
 • Okuma alışkanlığı yaratıcılığı arttırır.
 • Düzenli kitap okumak, odaklanmayı kolaylaştırır aynı zamanda güçlendirir.

Ve dahası.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ ?

Kitap okumanın faydalarının farkındaysanız ve bunu alışkanlık haline dönüştürmek istiyorsanız aşağıdaki önerileri uyguladığınız taktirde önemli bir adım atmış olacaksınız.

 1. Bir okuma listesi hazırlayın. Yıl içerisinde okumayı planladığınız kitapları, türlerine göre listeleyebilirsiniz. Böylelikle hangi kitapları satın alacağınızı, ya da kütüphaneden ödünç alacağınızı biliyor olacaksınız.
 2. İnce kitaplarla okumaya başlayın. Okumayı alışkanlık haline getirmek istiyorsanız gözünüzün korkmayacağı ince kitaplar ile başlayabilirsiniz. Böylelikle bir kitabı hızlıca bitirip başka bir kitabı okumaya geçebilirsiniz. Bu durum okuma karşısında motivasyonunuzu arttıracaktır.
 3. İlgi alanlarınıza göre kitap tercihinde bulunun. Okuduğunuz her kitabı seveceksiniz diye bir kural yok. Okumaktan hoşlanmadığınız kitaplardan vazgeçip yeni bir kitaba başlamaktan korkmayın. Bunun için hangi alanda hangi türde kitap okumak istediğinize karar verin.
 4. Günde kaç sayfa kitap okuyacağınızı belirleyin. Alışkanlıklar düzen ister. Sizde günün hangi saatinde kaç sayfa okuyacağınıza karar verin. Örneğin günde 10 sayfa okumak, başlangıç için uygun.
 5. Yanınızda kitap bulundurun. Toplu taşıma araçlarında ya da boş kalınan her vakitte sosyal medyada zaman geçirmek yerine okumaya odaklanabilirsiniz.
 6. En önemlisi istikrarlı olun. Araştırmalara göre bir davranışın alışkanlık haline gelme süresi 21 gündür. En az 21 gün boyunca düzenli olarak yapılan eylemler alışkanlığa dönüşür. Kitap okumaktan yüksek verim almak istiyorsanız pes etmeyin.

İnstagram: ogrencikocuneslii