Saruhanlı’da Arıcılara Kışlatma Eğitimi Verildi

Saruhanlı ilçesinde bulunan arıcılara kışlatma eğitimi verildi.

Doğa Koleji öğrencisine "Çocuk Nobel" Ödülü

Doğa Koleji Samsun Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi İclal Nisa Mezarcı, "Çocuk Nobel Ödülü" olarak da bilinen Molecular Frantiers Inquiry Ödülü'nün sahibi oldu

Tekeliışıklar’a Daha Verimli ve Kesintisiz İçme Suyu

Soma ilçesine bağlı Tekeliışıklar Mahallesinde yeni açılan sondaja 600 metrelik içme suyu terfi hattı çalışması yapıldı.

Enflasyonun Sebebi Hangi Market?

Son günlerde siyasetin gündemi haline gelen üç harfli marketler ile Tarım Kredi Marketin fiyatlarını karşılaştıran CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu enflasyonun tek sorumlusu AKP iktidarı ve küçük ortağıdır dedi.

MCBÜ’den Kadın Hakları Konferansı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ konferansı gerçekleştirildi.

Öğrencilerin Fuara Ulaşımını Büyükşehir Sağladı

Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçeden yaklaşık 7 bin öğrencinin bu önemli kültür organizasyonuna ulaşımlarını sağladı.

Büyükşehir İtfaiyesi Akhisar'da Öğrencilerle Buluştu

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Akhisar Aliya İzzetbegoviç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Pompa Arızasına Yerinde Müdahale

Köprübaşı ilçesine bağlı Cıcıklı Mahallesinde içme suyunun verimini ve kalitesini arttırmak amacıyla yeni açılan sondajı devreye aldı.

Huzur ve güven operasyonunda çok sayıda kaçak mal ele geçirildi

Kula’da huzur ve güven operasyonlarını sürdüren Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheli bir şahsın ikamet, iş yeri ve deposuna yaptığı baskında çok sayıda kaçak mal ele geçirdi.

Yanan ev Küle dündü

Turgutlu’da elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında bir ev kullanılamaz hale geldi.

Traktör uçuruma yuvarlandı, sürücüsü yaralandı

Ahmetli’de traktörün uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında sürücü yaralandı.

Mutlu olmak için bir engel yok...

Emniyet Müdürü Ömer USLUSOY tüm engelli aileleri ve engelli bireylerle tek tek sohbet ederek onlarla ilgilendi.

Gördes'te Doğalgaz dönüşüm işi yaptırılacak

YATIRIM İZLEME MÜDÜRLÜĞÜ YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIKLARI MANİSA YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI

Alaşehir'de deve güreşi şenlikleri

Alaşehir Belediyesi ve ilçedeki iş insanlarının destekleriyle bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen deve güreşlerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Cezaevi için gıda ürünleri satın alınacak

GIDA ÜRÜNLERİ SATIN ALINACAKTIR CEZAEVİ MÜDÜRLÜĞÜ-AÇIK ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI


Nesli Nur GÜNEŞ


KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMANIN YOLLARI

Kitap okumak toplumumuzda bir ‘hobi’ olarak değerlendiriliyor olsa da aslında çok daha fazlası! Kitap okumak; kendinizi geliştirmek ve hayata farklı pencereden bakabilmek için olmazsa olmaz bir ihtiyaç diyebiliriz.


Kitap okumak toplumumuzda bir ‘hobi’ olarak değerlendiriliyor olsa da aslında çok daha fazlası! Kitap okumak; kendinizi geliştirmek ve hayata farklı pencereden bakabilmek için olmazsa olmaz bir ihtiyaç diyebiliriz. Birçok girişimciye göre başarının en önemli sırrı olan kitap okumanın bir alışkanlık haline nasıl getirebileceğimize bakalım.

KİTAP OKUMANIN FAYDALARI :

Kitap okuma alışkanlığını kazanmanıza yardımcı olacak önerilerde bulunmadan önce kitap okumanın faydaları üzerinde duralım.

 • Kitap okumak olaylara farklı pencereden bakmanın yanında problemler karşısında çözüm odaklı olmanıza, problem çözme yeteneğinizin gelişmesine katkı sağlar.
 • Okumak, kelime dağarcığınızı geliştirir.
 • Empati yeteneğinizi geliştirir.
 • Bilgi birikiminizi arttırır.
 • Okuma alışkanlığı yaratıcılığı arttırır.
 • Düzenli kitap okumak, odaklanmayı kolaylaştırır aynı zamanda güçlendirir.

Ve dahası.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ ?

Kitap okumanın faydalarının farkındaysanız ve bunu alışkanlık haline dönüştürmek istiyorsanız aşağıdaki önerileri uyguladığınız taktirde önemli bir adım atmış olacaksınız.

 1. Bir okuma listesi hazırlayın. Yıl içerisinde okumayı planladığınız kitapları, türlerine göre listeleyebilirsiniz. Böylelikle hangi kitapları satın alacağınızı, ya da kütüphaneden ödünç alacağınızı biliyor olacaksınız.
 2. İnce kitaplarla okumaya başlayın. Okumayı alışkanlık haline getirmek istiyorsanız gözünüzün korkmayacağı ince kitaplar ile başlayabilirsiniz. Böylelikle bir kitabı hızlıca bitirip başka bir kitabı okumaya geçebilirsiniz. Bu durum okuma karşısında motivasyonunuzu arttıracaktır.
 3. İlgi alanlarınıza göre kitap tercihinde bulunun. Okuduğunuz her kitabı seveceksiniz diye bir kural yok. Okumaktan hoşlanmadığınız kitaplardan vazgeçip yeni bir kitaba başlamaktan korkmayın. Bunun için hangi alanda hangi türde kitap okumak istediğinize karar verin.
 4. Günde kaç sayfa kitap okuyacağınızı belirleyin. Alışkanlıklar düzen ister. Sizde günün hangi saatinde kaç sayfa okuyacağınıza karar verin. Örneğin günde 10 sayfa okumak, başlangıç için uygun.
 5. Yanınızda kitap bulundurun. Toplu taşıma araçlarında ya da boş kalınan her vakitte sosyal medyada zaman geçirmek yerine okumaya odaklanabilirsiniz.
 6. En önemlisi istikrarlı olun. Araştırmalara göre bir davranışın alışkanlık haline gelme süresi 21 gündür. En az 21 gün boyunca düzenli olarak yapılan eylemler alışkanlığa dönüşür. Kitap okumaktan yüksek verim almak istiyorsanız pes etmeyin.

İnstagram: ogrencikocuneslii