Manisa’nın Tarihine Işık Tutacak Çalışma: Manisa Kurtuluş Müzesi

Şehrin yakın tarihinin gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılması noktasında önemli projeleri hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Kurtuluş Müzesi’ni, Cumhuriyet’in 100. yılında hayata geçirmek için çalışmaları

İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi

İl genelinde yapılacak her türlü spor müsabakalarının sağlıklı bir şekilde kurallara uygun olarak yapılması için alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında ge

CHP’li Başevirgen, “Halk Meteliğe Kurşun Atıyor, Cumhurbaşkanı’na Araç ve Yakıt Yetişmiyor”

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için gittiği İzmit'te kendisine eşlik eden ve vatandaşlar tarafından da tepkiyle karşılanan araç konvoyunu eleştirdi.

Hacırahmanlı’da Yaz Konseri

Hacırahmanlı Mahallesi’nde düzenlenen Yaz Konserinde vatandaşlar eşsiz bir gece yaşadılar.

Jandarmadan kenevir operasyonu

Salihli’de jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda bir evin bahçesinde 29 kök kenevir ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı.

Durdurulan otomobilde uzun namlulu silah ile 496 adet mermi ele geçirildi

Turgutlu’de, polis ekiplerince durdurulan bir otomobilde yapılan aramada uzun namlulu silah ve 496 adet mermi ele geçirildi.

SOSYETENİN ESTETİK KOÇU ZEYNEP KAYA UYARDI

Kurmuş olduğu "Zeyneplestetik " sağlık acentesi ile 2021 ve 2022 yılını kapsayan araştırma sonucu Türkiye ve yurtdışındaki hastaların en çok tercih ettiği ilk üç sağlık acentesinden birisi olma başarısını gösterdi.

MUHTAÇ VATANDAŞLARA GIDA ALIMI SARUHANLI BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

MUHTAÇ VATANDAŞLARA GIDA ALIMI mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı

SARUHANLIYA 49 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Gençlik Ve Spor bakanlığı tarafından Saruhanlı’da başlatılan yatırımlar birer birer hayata geçmeye başladı.

Akhisar'da uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.

MEME KANSERİNDE BESLENME ŞEKLİ HASTALIĞI YAVAŞLATIYOR

Meme kanseri kadınlarda görülen en yaygın kanser türü olarak biliniyor. Birçok faktör meme kanserinde risk oluşturabiliyor. Genetik faktörler kadar çevresel faktörler de meme kanserinde önemli rol oynuyor.

MASKİ, Su Tasarrufu Eğitimlerine Gördes’te Devam Etti

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Gördes ilçe merkezinde bulunan Divan Camii ile ilçe müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere su tasarrufu eğitimi verildi.

Büyükşehir’den Salihli’de Yeni Muhtarlara Hayırlı Olsun Ziyareti

Büyükşehir heyeti, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Kurtuluş Mahalle Muhtarı Ayhan Gezdir’in ailesine de taziye ziyareti gerçekleştirdi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ ÇAVUŞOĞLU PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Şehzadeler Belediyesi'nin Çavuşoğlu Mahallesi'ne kazandıracağı Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık ve Sağlık Evi projesinin yapımına başlandı.

Yunusemre Aile Problemlerini Çözmeye Yardımcı Oluyor

Yunusemre Belediyesi, Aile Danışmanlığı hizmetiyle çiftlerin yaşadığı sıkıntılar, ailelerin çocuklarına yaklaşımı, sınav stresi yönetimi gibi konularda problem yaşayan ailelere yardımcı oluyor.


Av. Elvan KILIÇ


Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği Nedir?


Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği Nedir?
Kentsel dönüşüme ilginin artması ve şehir içindeki altyapı değişiklikleri, vatandaşları inşaat gürültüsüyle imtihan ediyor. Saatlere uyulmaması, inşaatların huzur bozacak şekilde yapılması ve beklenenden uzun sürmesi büyük problem yaratıyor.

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’ne göre, konut bölgeleri içinde ve yakın çevresinde gerçekleştirilen şantiye faaliyetleri gündüz dışında akşam ve gece dilimlerinde süremiyor. Hafta sonu ve resmî tatil günlerinde gerçekleştirilecek şantiye faaliyetlerine ise konut bölgeleri ve yakın çevresinden gelen şikâyetlerin yoğunluğu dikkate alınarak, İl Mahalli Çevre Kurulu Kararı ile yasaklama getiriliyor. İnşaatın gündüz yapılması durumunda geçerli saatler 07.00-19.00 arası, akşam 19.00-23.00, gece ise 23.00-07.00 arası sayılıyor.
Bu saatler dışında inşaat yapılması durumunda yönetmelik şikâyetlerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri ile ilgili belediyelere yapılabileceğini söylüyor. İnşaat çalışmasının kamu yararı gerektirdiği durumlarda, verilecek özel izin ile gece inşaat çalışmalarına da devam edilse de belediyede ilgili kurul şikâyetleri göz önünde bulundurularak kanun ve yönetmelik çerçevesinde çalışma saatleri değiştirilebiliyor. Yine yönetmeliğe göre çalışmaların inşaatın başlama-bitiş tarihleri ve çalışma saatleri hakkında bilgilerin çalışmanın tabelasında yer alması gerekir.
Yine belediyeye yapılan şikâyet neticesinde idari para cezasının uygulanması da mümkündür. Sadece idari para cezası değil aynı zamanda inşaatın durdurulması konusunda da tedbirler alınmaktadır. Kanuna göre inşaat ve eğlence mekânı gürültüsünün cezası 44 bin TL’dir.