Zeki Bilgin kimdir? CHP Saruhanlı Başkan Adayı Bilgin seçime girebilecek mi?

Manisa’nın Saruhanlı ilçesi Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in seçimlere katılamayacağı ile ilgili bilgilerden sonra Bilgin’in siyasi kariyeri merak konusu oldu. Peki, Zeki Bilgin Kimdir? Zeki Bilgin kaç yaşında ve nereli? İşte Zeki Bilgin’in siyasi kariyeri…

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı… Seçim takvimi işlemeye devam ederken siyasi arenada hareketli dakikalar yaşanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Zeki Bilgin’in kendi isminin de yer aldığı meclis üyeliği aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na ‘elektrik kesintisi’ nedeniyle geç teslim etmesinin ardından Bilgin’in, seçimlere katılamayacağı bildirildi. Peki, Zeki Bilgin kimdir? Zeki Bilgin kaç yaşında ve nereli? Detayları sizin için derledik…

Zeki Bilgin Kimdir?

Zeki Bilgin, 1964 yılında Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Saruhanlı'da tamamladıktan sonra spor tutkusuyla dolu bir genç olarak futbol sahalarına adım attı. Lise eğitimine devam etmeyip, Saruhanlı Belediyespor Genç takımında futbol kariyerine başlayan Bilgin, kısa sürede A takıma yükseldi. Gösterdiği performansla dikkat çeken Bilgin, Manisa Zirai Donatımspor'a transfer oldu ve profesyonel futbolculuk kariyerine bu takımda başladı.

Zeki Bilgin’in Siyasi Kariyeri Siyasi kariyeri

ne ise 1995 yılında Saruhanlı Belediyesi'nden istifa ederek başlayan Bilgin, Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldu. Parti içinde aktif olarak yer aldı ve 1999 ve 2004 yerel seçimlerinde CHP'den Saruhanlı Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Başkan Bilgin, seçildiği dönemde ilçede önemli projelere imza atarak halkın takdirini kazandı. Parti içinde de önemli görevler üstlendi ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP Grup Başkanvekilliği ve Encümen üyeliği gibi görevlerde bulundu.

2017 yılında yeniden CHP İlçe Başkanlığı'na seçilen Bilgin, 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı'nın CHP adayı olarak Saruhanlı Belediye Başkanı seçildi.

Zeki Bilgin Seçimlere Giremeyecek Mi?

Saruhanlı Belediye Başkanı ve CHP Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Zeki Bilgin ile meclis üyeleri aday listesi, süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle ilçe seçim kurulu tarafından kabul edilmedi. Saruhanlı İlçe Seçim Kurulu, bazı siyasi parti temsilcilerinin, "CHP'nin belediye başkanı ve meclis üyesi adayları listesinin süresinde teslim edilmemesi nedeniyle reddedilmesi" talebiyle toplandı.

 Salihli'de korkutan yangın

Korkunç cinayet: Konuşmak için çağırdı, öldürdü! Son paylaşımı dikkat çekti

Salihli'deki yangının bilançosu: 4 ev, 1 ağıl, 2 motosiklet, 1 traktör, 1 iş makinesi kül oldu

Makilik alanda yangın

Silahlı kavga: 3 yaralı

Saruhanlı Jandarmadan tefecilere operasyon: 5 gözaltı

Korkunç olay! Kızını ve torununu öldürdü

Köprü altında cansız bedeni bulunmuştu! Döverek öldürüldüğü ortaya çıktı

Bıçaklı kavga: 1 ölü

Öz kızına cinsel istismarda bulunan baba yakalandı

Kendi evini ve araçlarını yakıp, olan biteni böyle izlemiş

Haber alınamayan şahıs evinde silahla vurulmuş halde bulundu

Develi’de traktör hırsızlığı

Kula’da art arda üç yangın

Cesedi 3 gün sonra asansör boşluğunda bulundu

Haber alınamayan şahsın cansız bedeni denizde bulundu

Başından vurulmuş halde ölü olarak bulundu

Halitpaşa’da ekili alanda yangın çıktı

https://www.youtube.com/@kardelengazetesi45/videos
Kim kimdir ? 20.02.2024 11:03:00 1442 0

Tarih: 20.02.2024 11:03 Güncelleme: 22.02.2024 11:31

Haberi Sesli Oku