• BIST 100

  5.000%0,00
 • DOLAR

  18,6470% 0,07
 • EURO

  19,5244% 0,06
 • GRAM ALTIN

  1.062,2% 0,08
 • Ç. ALTIN

  1752,63% 0,08
Mutlu olmak için bir engel yok...
Saruhanlı uzlaşma bürosunun teklifi ile yargılanmaktan kurtuldu
Soma Maden Şehitleri Rahmetle Anıldı
Saruhanlı’da “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Kutlandı
Yılın Son Meclis Toplantısı Yapıldı
Türk Telekom’dan "Dünya Engelliler Günü"nde AKM’de sanat etkinlikleri
Spora katılım otizmli çocukların gelişimini olumlu etkiliyor
3 ARALIK 2022 DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ 
Vali Karadeniz’in ev sahipliğinde Müftü Soykök ve Sağlık Müdürü Erkuş’a veda yemeği düzenlendi
GÜRER’DEN BAYRAM İKRAMİYELERİ  ASGARİ ÜCRET KADAR OLSUN TEKLİFİ 

İftarı ikiye bölerek yapma

RAMAZAN AYININ SAĞLIKLI GEÇİRİLMESİ İÇİN BESLENMEYE ÖZEN GÖSTERİLMESİ GEREKİYOR

Prof.Dr.Oğuz Özyaral’dan oruç tutanlar için 5 sağlık önerisi

TOK TUTAN BESİNLERLE ORUÇ TUTMAYI KOLAYLAŞTIRABİLİRSİNİZ

ORUÇ TUTARKEN 8 BESLENME HATASINA DİKKAT!

Ramazan sofralarınızda MSA’ya yer açın! 

Ramazan’da doğru beslen sağlıklı yaşa

Vakıf Katılım, altın ve gümüş işlem hacminde liderliğini sürdürüyor

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, "Gayretlerimiz, 2019 senesinde olduğu gibi 2020 yılında da en fazla altın ve gümüş işlem hacmine sahip finansal kuruluş olmamızı sağladı" dedi

SARUHANLI - Vakıf Katılım, 2020 yılında Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasında (KMTP) en fazla altın ve gümüş işlem hacmine sahip finansal kuruluş oldu.

Vakıf Katılım'dan yapılan açıklamaya göre, 2020 yılında 160 ton altın ve 400 ton gümüş işlemi gerçekleştirerek, 2019 yılına kıyasla işlem hacimlerini altında 2,5 katına, gümüşte ise 1,6 katına çıkartan Vakıf Katılım, bu sonuçla Borsa İstanbul KMTP'de 'piyasa yapıcılık unvanını' ve liderliğini korumuş oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, oldukça zor geçen bir seneyi, ortaya koydukları faaliyetler neticesinde son derece başarılı bir şekilde kapattıklarını belirtti.

Türkiye'nin milli altın kurumu olma projeksiyonu doğrultusunda emin adımlar atmaya kararlılıkla devam ettiklerini vurgulayan Göktaş, 'Bu gayretlerimiz, 2019 senesinde olduğu gibi 2020 yılında da en fazla altın ve gümüş işlem hacmine sahip finansal kuruluş olmamızı sağladı.' ifadelerini kullandı.

- 'Hedefimiz altın ve gümüş işlem hacmini daha da yukarılara taşımak'

İkram Göktaş, Mücevher İhracatçıları Birliği'nin yayımladığı rapora göre, 2020 yılı Ocak-Kasım ayları arasında yaklaşık 6 ton külçe altın ihracatı hacmi ile de 'En fazla altın ihracatı yapan finansal kuruluş' olduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

'Araştırmalara göre Türkiye'de yastık altında 330 milyar dolarlık altın olduğu tahmin ediliyor. Bu 5 bin tonluk bir yastık altı altın büyüklüğü anlamına geliyor. Ülke ekonomisine hiçbir katkı sunmayan, ciddi bir finansal kaynak niteliği taşıyan bu atıl durumdaki altınların hem bireylerin hem de ülke ekonomimizin refahı için doğru yönetilmesi oldukça önem arz ediyor. Vakıf Katılım olarak bu bakış açısından hareketle altın alanındaki çalışmalarımızı büyük bir sorumlulukla yürütüyoruz. Hedefimiz sene sonuna kadar altın ve gümüş işlem hacmini daha da yukarılara taşımak.'