Saruhanlı Lale Bahçesi Anaokulunda Tuz Odası Terapisi

Saruhanlı’da anaokulu öğrencilerinin astım, bronşit, nezle ve benzeri solunum sıkıntıları yaşamamaları için Özel Saruhanlı Lale Bahçesi Anaokulu binası içerisinde tuz odası oluşturuldu. Tamamı tuzla kaplanan 35 metrekarelik odaya 5'er kişilik gruplar halinde giren öğrenciler, burada hem ders yapıyor hem de sağlık açısından terapi görüyor.

Özellikle Pandemi ile birlikte artış gösteren solunum yolu rahatsızlıklarını aşma konusunda önemli bir doğal tedavi yöntemi olan Tuz odası Manisa’da bir ilk olarak Saruhanlı Lale Bahçesi Anaokulu'nda uygulanmaya başlandı.

Bu uygulama ile birlikte çocukların daha az hastalanması ve solunum yolu rahatsızlıkları yaşamaması hedefleniyor.

Okul yönetimi eğitimin yanında yenilikçi bir anlayışa da sahip olduklarını belirterek, “Eğitimin yanı sıra çocukların sağlıklarının korunmasına yönelik projeler geliştiriyoruz. Okulumuza yaptığımız tuz odası çevre okullara da örnek olacak bir proje. Düzenli olarak tuz odası terapisi alan çocukların alerji, soğuk algınlığı, astım, bronşit ve uykusuzluk gibi rahatsızlıklardan daha fazla korunduğunu gözlemledik. Nefes egzersizlerinin yanı sıra tuz odasının çocukların rahatlamasına yardımcı olduğunu görüyoruz” dedi.

-DOĞAL BİR ŞİFA KAYNAĞI UYGULAMASI-

Tuz odasının özellikle solunum yolları rahatsızlıklarında etkili olduğunu söyleyen Yetkililer, "Duvarları, yer ve tavanı tamamen tuzlarla kaplı olan bu odada, odaya giren çocuklar solunum yoluyla bu tuzlu havayı soluyor. Tuz terapisi geçmişi yüzlerce yıl öncesine dayanan önemli doğal şifa kaynaklarından biridir. Özellikle solunum yolları rahatsızlıklarında etkili.  Tuz odalarına haftada bir iki defa giren insanların solunum yolu rahatsızlıklarından korunması çok mümkün. Bütün gribal enfeksiyonlarda virüsün kuluçka süresi solunum yollarına bulaştığında 1-7 gün arasında olduğunu duymuştum. Bu kuluçka süreci içerisinde tuz odasına girerlerse ve tuz solurlarsa insanlar solunum yoluna giren virüsü yok etme şansları doğuyor. Dolayısıyla bu tür hastalıklarda korunma için tuz odası çok önemli bir yer" dedi.

Birçok tedavide tuz odasının kullanılabileceğini belirten Yetkililer, "Tamamen doğal olan tuzun, astım, bronşit, egzema, sedef, uykusuzluk ve stres gibi sorunların tedavisine iyi geldiği biliniyor. Tuz odası terapisinin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur" şeklinde ifade edildi.Feci şekilde darp edildi, 27 gün sonra yaşamını yitirdi

Salihli'de korkutan yangın

Korkunç cinayet: Konuşmak için çağırdı, öldürdü! Son paylaşımı dikkat çekti

Salihli'deki yangının bilançosu: 4 ev, 1 ağıl, 2 motosiklet, 1 traktör, 1 iş makinesi kül oldu

Makilik alanda yangın

Silahlı kavga: 3 yaralı

Saruhanlı Jandarmadan tefecilere operasyon: 5 gözaltı

Korkunç olay! Kızını ve torununu öldürdü

Köprü altında cansız bedeni bulunmuştu! Döverek öldürüldüğü ortaya çıktı

Bıçaklı kavga: 1 ölü

Öz kızına cinsel istismarda bulunan baba yakalandı

Kendi evini ve araçlarını yakıp, olan biteni böyle izlemiş

Haber alınamayan şahıs evinde silahla vurulmuş halde bulundu

Develi’de traktör hırsızlığı

Kula’da art arda üç yangın

Cesedi 3 gün sonra asansör boşluğunda bulundu

Haber alınamayan şahsın cansız bedeni denizde bulundu

Başından vurulmuş halde ölü olarak bulundu

https://www.youtube.com/@kardelengazetesi45/videos
Eğitim 4.12.2023 17:21:00 3472 0

Tarih: 04.12.2023 17:21 Güncelleme: 04.12.2023 17:37

Haberi Sesli Oku