Nalan Altınörs 30 yıl sonra Vasiyet’le döndü… Nalan Altınörs kimdir… Kaç yaşındadır…

Altınörs, İzmir Ege Üniversitesi öğretim görevlisi Hakkı Balamir tarafından düzenlenen “Nihansın Dideden” adlı eseri seslendirdi. Sanatçı, “Bu eseri seslendirmeyi, söz konusu Atatürk olduğu için tereddütsüz ve heyecan ile kabul ettim. Projede yer almaktan onur duyuyorum çünkü Ata’ma olan sevgi ve minnet duygularımı sunmak için tercüman olacak” açıklamasını yaptı. Yapımcı Murat Yıldırım, Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatape’nin vasiyeti üzerine hazırlanan albüm için Altınörs’e teklif gittiğinde hiç düşünmeden kabul ettiğini söyledi: “Nalan Altınörs’e daha önce başka projeler için teklifte bulunmuştuk. Hiçbirini kabul etmedi. Fakat Atatürk ismini duyunca hiç düşünmeden kabul etti. Teşekkür ediyorum.”

GELİRİYLE ÇOCUK PARKI YAPILACAK

Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan “Vasiyet”, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yayınlanacak. Albümden elde edilecek gelirle 1 çocuk parkı, 1 Atatürk ve 1 Ülkü Adatepe büstü yapılacak. Nalan Altınörs harici Cem Adrian, Tuğkan’ın yer alacağı albüm için Ajda Pekkan, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Haluk Levent gibi sanatçılara da teklif götürüldü. “Vasiyet”in ilk tamamlanan şarkısı ise Cem Adrian’ın seslendirdiği “Fikrimin İnce Gülü” oldu. Adrian, “Bu şarkıyı minnet ve özlem duyguları içerisinde seslendirdim” dedi.

-Nalan Altınörs kimdir?-

1961 yılında Ankara’da doğan Nalan Altınörs, eğitimini Ankara ve İzmir’de tamamladı.

1981’de TRT tarafından Türkiye genelinde açılan sınavı kazanarak birçok Türk Müziği sanatçısının yanı sıra Ferit SIDAL (Türk Müziği nazariyatı), Kutlu PAYASLI (repertuar), Yılmaz YÜKSEL ve Ahmet HATİPOĞLU (solfej) ile eğitim gördü. İki yıllık staj döneminden sonra 1983’de İzmir Radyosu’nda ses sanatçısı olarak göreve başladı ve 1992’de de bu görevinden ayrıldı.

Bugüne kadar sayısız konserler veren Nalan ALTINÖRS ‘ün repertuarında genellikle neo-klasik eserler bulunmakta ve seslendirdiği besteciler arasında Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar, Dramalı Hasan, Şükrü TUNAR, Yesari Asım ARSOY ve Avni ANIL’ın besteleri önemli bir yer tutmaktadır.

7 adet albüm çalışması yapmış yurt içinde ve yurt dışında pek çok konserler vererek ülkemizi temsil etmiştir. TÜRK sanat müziğinin sevilen ismi Nalan Altınörs, yaklaşık 30 yıldır hiçbir albüm teklifini kabul etmiyordu. Sanatçı, sessizliğini bozdu. Altınörs, Moko Yapım’ın hazırladığı Atatürk’e saygı duruşu niteliği taşıyan “Vasiyet” albümünde yer aldı.



Firar Eden Mahkum, Eşini Öldürdüğü Ortaya Çıktı

Eski Kız Arkadaşını Bıçaklayan Şahıs Gözaltına Alındı

Belediye İşçisi Bıçaklanarak Öldürüldü

Aranan 2 firariye şafak operasyonu

Yıldırım yangına neden oldu

Kocasını demir sopayla öldürdü

Koldere’de orman yangını

Manisa merkezli 4 ilde uyuşturucu operasyonu: 40 kişi tutuklandı

Gölmarmara’da makilik alanda çıkan yangın kontrol altında

Kız arkadaşıyla birlikte gittiği gümüşçüde cinayet işledi

Evini ateşe verip kendini kuyuya atan şahıs, tedavisinin ardından tutuklandı

İzmir'de kıskançlık cinayeti: Öldürüp cesedin başında polisi bekledi

Kırkağaç'da orman yangını

35 yıldan fazla kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs yakalandı

Manisa’da 6 ayda 2 bin 895 şahıs tutuklandı

'Binbir surat' dolandırıcı son işinde yakalandı

Trafik kazası husumete dönüştü: Pompalı tüfekli saldırıda 7 yaralı

Pusu kuran eski koca dehşet saçtı!

Manisa’da kaçak tütün operasyonu

Marketten poşet poşet hırsızlık: Hırsızlık anı kamerada

https://www.youtube.com/@kardelengazetesi45/videos
Kim kimdir ? 22.12.2023 00:47:00 13070 0

Tarih: 22.12.2023 00:47

Haberi Sesli Oku