Saruhanlı’da 1 Yılda 285 Kişi Burun Ameliyatı Yaptırdı

Saruhanlı Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Ahmet Sarı, burun ameliyatı için başvurularının sayısının arttığı dikkat çekti.

Paşaköy Mezarlığı Fidanlarla Buluştu

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Tarım Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ fidan dikim kampanyası kapsamında, Saruhanlı ilçesine bağlı Paşaköy Mahalle mezarlığında 200 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.

Cumhuriyet İlkokulu’nda Özel Eğitim Sınıfı Açıldı

Saruhanlı ilçesinde Türk Kızılayı Saruhanlı Koordinatörlüğü'nce finanse edilen 19 bin 500 liralık bütçe ile Saruhanlı Cumhuriyet İlkokulunda oluşturulan Özel Eğitim Sınıfı hizmete açıldı.

MTB'dan Saruhanlı Belediyesine Akaryakıt Desteği

Manisa Ticaret Borsası, ilçedeki arazi yollarının ıslahında çalışacak iş makinelerinde kullanılması için Saruhanlı Belediyesine 2 buçuk ton akaryakıt desteğinde bulundu.

Dere Temizlik Çalışması Sarıçam’ı Sevindirdi

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Sarıçam Mahallesi’nde yürüttüğü yaklaşık bir kilometrelik dere temizlik çalışmasını tamamladı.

SMTAL Öğrencilerinden Eskişehir’e Eğitim ve Kültür Gezisi

Saruhanlı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi)  öğrencileri Eskişehir’e tarihi ve  kültürel gezi düzenlendi.

Saruhanlı Belediyesi’nin Logosu Değişti

Saruhanlı Belediye Başkanlığı’nın logosu günümüz şartlarına uygun olarak yeniden tasarlandı. Yeni logo Belediye meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.

Büyük Önder Saruhanlı'da Saygı ve Özlemle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 81. yılında Saruhanlı İlçesinde düzenlenen törenle anıldı.

Saruhanlı’da “Mevlid-i Nebi” Programına Yoğun İlgi

Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından “Mevlid-i Nebi” programı düzenlendi.

​​​​​​​Saruhanlı’da Bir Günde 50 Organ Bağışı

Saruhanlı Devlet Hastanesi, Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanlığı ve Sruhanlı İlçe Sağlık Grup Başkanlığı Merkezi iş birliğinde hastane içinde kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Saruhanlı'dan 90 Kişi, Demirel'in Anma Törenine Katıldı

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in onayı ile Saruhanlı'dan 90 kişilik ekip, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 95. Doğum günü nedeniyle Demirel'in Isparta'da ki Anıt Mezarında düzenlenen törene götürüldü.

Saruhanlı Jandarmadan Tarihi Eser Kaçakçılarına Suçüstü

Saruhanlı’nın Koldere Mahallesin’de yapılan operasyonda 44 adet tarihi madeni para ele geçirilerek, tarihi eser aramada kullanılan teçhizat ele geçirildi.

MUTLU ÇOCUKLAR GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÖRDES’TE İMZALAR ATILDI

Gördes Kaymakamlığı ile Mehmet Zorlu Eğitim Sağlık Kültür ve Yardımlaşma Vakfı arasında düzenlenen, İlçedeki spor alanlarında düzenleme yapılması, spor malzemelerinin temini, okullarda beceri tabanlı atölyelerin kurulmasını kapsayan protokol Vali Ahmet

Belediye Kadın Basketbol İlk Maçına Çıkıyor

Turgutlu Belediyesi tarihinde ilk kez bölgesel ligde mücadele edecek olan Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol takımı ilk maçına Cumartesi günü Albedo deplasmanında çıkacak.

EÜ’de yeni fikirler için “Bilim, Sanat ve  Teknoloji”  arada

Ege Üniversitesi’nde (EÜ) “Veri Sanatı: Bilimsel Verilerin Görselleştirilmesi, Görselleştirilen Verilerin Sanatsal İfadesi” konusu altında Hack4Art (H4A) Sanat Teknolojileri Hackathonu gerçekleştirildi.


Senem TURGUT


SEVGİLİLER GÜNÜNÜ

SEVGİLİLER GÜNÜNÜ


Balık pazarında sardalye 8 liradan satılmaya başladığında inanılmaz bir kalabalık oluştu. İnsanlar bir anda et yığını gibi balıkçı tezgâhı önünde kadın erkek ayrımı olmadan sırayla balıklarını alıp zorla o kalabalıktan çıkıyor ve alışverişine devam ediyorlardı.

Ben de yan tezgâhta alabalık almak için bekliyordum.

Sardalye Tezgâhının önünde bir bayan sıra beklerken, arkasındaki adamı dirseklemeye başladı. Adama baktım 55-60 yaşlarında sakallı bir dede görünümlü tacizci bir mahlûk. Belli ki ortada bir taciz vakası var ve kadın bu olaydan mustarip ama ses çıkaramıyor. Bu dede görünümlü tacizci, üstelik arpça konuşuyor. Demek ki Suriyeli ya da Afgan.

Peki, önündeki kadını taciz edecek cesareti nerden buluyor derseniz.

Hahhhh işte onlar bankada para kuyruğuna bile gerek görülmeden, banka kartıyla senin sırtından para çekerken; sen 2 lira daha ucuz sardalye alabilmek için cendere de sıkışır durumda paranın hesabını yapıyorsun.

Şimdi sorun abilerinize, babalarınıza, kocalarınıza...

Bu Suriyeliyi başkasının çöplüğünde kim horoz yaptı?

O kadının yerinde taciz edilen sizde olabilirsiniz bayanlar, bende olabilirim. Birkaçımız belki dirsek yerine direkt kafa kol o dedeye gireriz ama çoğumuz sessiz sedasız oradan uzaklaşıyoruz ve olanı kimseye anlatamıyoruz.

Peki, biz kadınlar bunları yaşamak zorunda mıyız?

Ya siz erkekler...

Namus timsali babayiğit beyler...

Sizin kızınız, karınız toplumdaki böyle bir olaya her an maruz kaldığında ne yapacaksınız? Suriyelileri yurttan atacak politika mı izleyeceksiniz?...

Yoksa Suriyeliler bizim misafirimiz, Misafirlere hürmet mi göstereceksiniz ?

Hadi beyler...

Gidin sevgilinize sarılın.

Yarın başkaları sarılmadan!...

Suriyeli kardeşlerimize yardım önemli unutmayın!...

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Senem TURGUT