Develi'de Trafik Kazası Park halindeki tıra arkadan çarpan Otomobilin Sürücüsü 1 ölü

Saruhanlı ilçesinde park halindeki tıra arkadan çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.

Gördes’te trafo hırsızları suçüstü yakalandı

Gördes ilçesinde elektrik trafosu çalan 2 kişi gözaltına alındı.

Turgutlu'da uyuşturucu operasyonu: 7 kişi yakalandı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Turgutlu Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından 7 farklı ikamete düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 7 kişi yakalanarak gözaltına alınırken çok

DEÜ’DEN 9 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi’nde kendi imkânlarıyla hizmete aldığı Ortak Derslikler Binası açıldı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Rektörlük olarak, bundan sonra da yatırımlarımıza d

Türkiye'nin "ilk ve tek yerli şanzımanı" Ford Trucks ile dünyaya açılacak

Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, "Motor, şanzıman ve aks ile birlikte bir aracın tüm aktarma organlarını geliştirip üretebilen sayılı markalar arasına girmenin gururunu yaşıyoruz" dedi

CHP’li Başevirgen, “Bu bütçe çaresizliğin, tarımdaki çöküşün ve ne halin varsa gör demenin sayısallaştırılmış halidir.” 

CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Bekir Başevirgen, Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan 2022 Bütçe Sunumunda Tarım Bakanlığına ayrılacak bütçenin deta

Manisa’nın Dev Adamları, Bursa Deplasmanına Hazırlanıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesporumuz, Türkiye Basketbol Ligi’nin 4’üncü haftasında deplasmanda Finalspor ile karşı karşıya geleceği maçın hazırlıklarını Başantrenör Ceyhun Cabadak yönetiminde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Tarımsal Destekler Yine Yüzde 1’in Altında Kaldı

2022 bütçesinde tarımsal desteklemelere ayrılan payın yetersiz olduğunu belirten CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarımsal desteklerin yine GSMH’nın yüzde 1’inin altında kaldığını söyledi.

Sanayide yolu kapatan otomobili forkliftle kaldırıp kenara bıraktı

Saruhanlı ilçesinde hatalı park sebebiyle yolu trafiğe kapatan otomobil, forklift operatörü tarafından yolun kenarına çekildi.

Dilek’de düğünde havaya ateş eden 3 kişiye gözaltı

Saruhanlı ilçesinde düğünde havaya ateş edenlere yönelik operasyonda 3 tabanca, 2 tüfek ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.

Başkan Bilgin, Muhtarları Kahvaltıda Ağırladı

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle ilçedeki mahalle muhtarlarına kahvaltı verdi.

Sarıgöl'de uyuşturucuyla mücadele devam ediyor

Sarıgöl ilçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen narkotik uygulamalarında üstlerinde uyuşturucu madde ile yakalanan 3 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Mütevelli Stadına Hayrettin Yenihatay'ın Adı Verildi

Saruhanlı'nın Mütevelli mahallesindeki futbol sahasına, futbola emek vermiş ve mahallede sporcu gençlerin yetişmesi sağlayan merhum Hayrettin Yenihatay'ın adı verildi.

Muhtarlar Günü Dolayısıyla Futbol Maçı Düzenlendi

Turgutlu İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen futbol maçında muhtarlar sahada mücadele etti. Vali Karadeniz'in de izlediği müsabakayı Turgutlu'nun tek kadın muhtarı yönetti.

Vali Karadeniz’e 19 Ekim Muhtarlar Günü Ziyareti

19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle muhtarlardan oluşan heyet, Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü.


Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü. Toplumu aydınlatan ÖĞRETMENLER için bir gün elbette yetmez ama sembolik olarak 24 Kasım seçilmiştir. Ben de bir emekli öğretmen olarak bugün arkadaşlarımdan ve öğrencilerimden kutlama mesaj ve telefonları aldım.. Haliyle çok mutlu oldum Öğretmen olma idealine ulaşmak, Ülkemin çocuklarına yetismelerinde katkının olması gerçekten tarifsiz mutluluk. Ilk göreve başlamamdan bu güne kırk yıl geçmiş. Me güzel yıllardı, ne güzel yerlerde gezdiğim ve calistigim yerler. Şimdi görevimi yapmanın huzuruyla emekliyim .

Unutmadığım, hayatımda önemli yerleri olan dostlukları anmadan yazı tamamlanmaz. 17 Aralık 1980 günü başlayan Ben Sedat Atalay ve Hüseyin Guner yolculuğu ve günümüze kadar devam eden dostluklar. Sonra halkaya Hüsnü Güler, Musa Elibol, Tahsin Türkoğlu, Metin Izci, Yaşar Çalışkan ve ilk yerdeki öğrencimiz Cahit Baylaz .... Ve unutulmaması gereken Onbasi Ramazan Yıldırım.... Sonra ver elini Kars merkez ve hala devam eden ogrencerim. Sonra Fethiye Kibar Osman abim, Mehmet Dobur, rahmetli Hançer ve daha sayamadiklarim. Hayatımın çay molaları gibi fakat hiç bitmeyen dostlarım, öğrencilerim. Adini sayamayacağım kadar çok dostlarım.

Şimdi daha önemli bir konuya geliyorum. Öğretmenim dedim ama ;beni de yetiştiren öğretmenlerim var. Ilk okula başladığımda ilk okul öğretmenim (maalesef izine ulasamadim) Mihriye Okumus(Batur) u anmadan geçemem. Ilk üç yıkınızda emeği geçen öğretmenimizdi. Sonra dört ve beşinci yılimizda önce korkudan , alıştıktan sonra saygıdan titredigimiz Niyazi ESKICIOĞLU....Dogrusunu söylemek gerekirse bizim adam olmamizda, yönümüzü tayinde en önemli yeri olan tatlı-sert öğretmen Niyazi hocamız. Bir-kac yıl önce gördüğümde bile saygıdan ne yapacagimi bilemedigim öğretmenim. Duydum ki rahatsizmis. Oğlunu aradım. Aşağıda ki resimler için oglu Hasan a teşekkür ederim. Niyazi öğretmenimiz sayesinde disiplini ve çalışmayı öğrendik. O yıllar ETİ SENIN, KEMIGI BENIM diyerek anne babalarımızın bizi öğretmenlerimize teslim ettiği yıllardı. En güzel yillarimizdi. Niyazi öğretmenimiz bizi Sarıkız boyundan söğüt dalları kesmeye gönderirdi. Okulumuzun önündeki yola milli bayramlarda taklar kurardık. Tabi bizler haylazlık ya suya girip yüzmeden gelmezdik ama gelince de kulaklarımızın Niyazi öğretmenimiz tarafından çekileceği muhakkak ti. En çok kulağı çekilen de Fazlı Kubilay di.

Lise yıllarında artık fikirlerimiz de yönlenmeye başlamıştı. Ülkemin çocuklarına vatan sevgisini öğretmek idealiyle ve Manisa Ticaret Lisesinde Abdullah Çalışır ve Kasım Sert öğretmenlerim sayesinde şekillendi. Edebiyat öğretmenim şimdilerde belki 10. Kitabi yayınlanan Hidayet Karakuş idi. Elbette adi i sayamadığım bir çok öğretmenim var. Hepsini saygıyla yadediyorum ve sag olanların ellerinden öpüyorum.

Aşağıda Öğretmenimiz Niyazi ESKİCİOĞLU nün ve kendime ait resimleri göreceksiniz.

Ve en son Bize bu günü armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu M.KEMAL ATATÜRK ü rahmet ve minnetle anıyorum