Saruhanlı’da İşçi Servisi Kazaya Karıştı: 14 yaralı

Saruhanlı’da işçilerin taşındığı servis minibüsünün arkadan çarptığı tır ile birlikte 4 aracın karıştığı kazada 14 kişi yaralandı. Kazada, servis minibüsü hurdaya döndü.

Manisa'da kaçak kazı yaparken suçüstü yakalanan kişiler gözaltına alındı

Yunusemre ilçesinde kaçak kazı yaparken suçüstü yakalanan 2 kişi gözaltına alındı.

MÜSTAHSİLİ KAYBETMENİN AŞISI YOK!

Tarımsal ve Hayvansal Ürün Marka Danışmanı Pakize Melek Bulut, müstahsil ürünler tüketmenin hem sağlıklı beslenmeye hem de küçük aile işletmelerine katkı sağlayacağına değinerek, üreticiye destek çağrısında bulundu.

Yunuslar’a MASKİ’den Bayram Müjdesi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçesine bağlı Yunuslar Mahallesinde yaşanan içme suyu sorununa Çamköy Mahallesinden döşediği 3 kilometrelik terfi hattı ile çözüm oldu. Döşenen hat ile depoya su verilmeye başlandı.

Manisa FK laktat testinden geçti

Yeni sezon hazırlıklarını Afyonkarahisar'da sürdüren TFF 1. Lig ekiplerinden Manisa Futbol Kulübü oyuncuları hız ve laktat testinden geçti.

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Anız toprağın geleceği, toprak ise bizim geleceğimizdir”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Toprak verimlilik unsurlarına uzun vadede ciddi zararlar veren anız yakma yanlış bir uygulamadır.

Alaşehir’de bıçakla yaralanan genç yaşamını yitirdi

Alaşehir ilçesinde 4 kişinin karıştığı bıçaklı kavgada bir kişi öldü. Alınan bilgiye göre, Furkan Karataş (23), Hüseyin S. (28), Mustafa E. (29) ve Nuri T. (48), Yenice Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki bir çorbacının önünde tartışm

Geleceğin diyetisyenleri bu üniversitede yetişiyor

YKS sınavı sonuçları açıklanmadan aday öğrenciler şimdiden hangi bölümü seçmeleri ile ilgili araştırmalara başladılar.

Egeli akademisyenlerin geliştirdiği cihaz patent aldı

Egeli akademisyen Doç. Dr. Gamze Süpüren Mengüç ve ekibinin geliştirdiği ciltteki sinir uçlarını etkileyerek batma hissi oluşturan kumaşların yüzeylerindeki tüylerin batma kuvvetini ölçen  “Kumaş Dalama Ölçüm Cihazı” patent almaya

Havadan trafik kontrolünde 17 araç trafikten men edildi

Manisa'da 3 ayrı güzergâhta gerçekleştirilen helikopterle havadan trafik denetiminde 38 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanırken 17 araç da trafikten men edildi.

2021’in ilk altı ayında 357 milyon dolarlık tütün ihracatı gerçekleştirildi

Söz konusu ihracatın 108 milyon dolarını yaprak tütün, 249 milyon dolarını ise tütün mamulleri oluşturdu.

Saruhanlı'da Çocuk Oyun Kulübü Açıldı

Saruhanlı Belediyesi tarafından çocuklar için inşa edilen "Selçuk Recep Terzi Çocuk Oyun Kulübü" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in de katıldığı törenle hizmete açıldı.

Saruhanlı'da jandarmadan kenevir operasyonu

Manisa'nın 2 ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarla toplam 67 kök kenevir bitkisi ile birlikte 2 ruhsatsız tüfek ve bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Manisa'da jandarmadan kenevir operasyonu

Manisa'nın 2 ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarla toplam 67 kök kenevir bitkisi ile birlikte 2 ruhsatsız tüfek ve bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Zilan Ertem’ten Avrupa Judo Turnuvasında Bronz Madalya

Manisa Büyükşehir Belediyesporlu judocu Zilan Ertem, Milli takım kadrosunda mücadele ettiği Avrupa Ümitler Judo Turnuvası’nın ilk gününde 40 kiloda bronz madalya kazandı.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü.


Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü. Toplumu aydınlatan ÖĞRETMENLER için bir gün elbette yetmez ama sembolik olarak 24 Kasım seçilmiştir. Ben de bir emekli öğretmen olarak bugün arkadaşlarımdan ve öğrencilerimden kutlama mesaj ve telefonları aldım.. Haliyle çok mutlu oldum Öğretmen olma idealine ulaşmak, Ülkemin çocuklarına yetismelerinde katkının olması gerçekten tarifsiz mutluluk. Ilk göreve başlamamdan bu güne kırk yıl geçmiş. Me güzel yıllardı, ne güzel yerlerde gezdiğim ve calistigim yerler. Şimdi görevimi yapmanın huzuruyla emekliyim .

Unutmadığım, hayatımda önemli yerleri olan dostlukları anmadan yazı tamamlanmaz. 17 Aralık 1980 günü başlayan Ben Sedat Atalay ve Hüseyin Guner yolculuğu ve günümüze kadar devam eden dostluklar. Sonra halkaya Hüsnü Güler, Musa Elibol, Tahsin Türkoğlu, Metin Izci, Yaşar Çalışkan ve ilk yerdeki öğrencimiz Cahit Baylaz .... Ve unutulmaması gereken Onbasi Ramazan Yıldırım.... Sonra ver elini Kars merkez ve hala devam eden ogrencerim. Sonra Fethiye Kibar Osman abim, Mehmet Dobur, rahmetli Hançer ve daha sayamadiklarim. Hayatımın çay molaları gibi fakat hiç bitmeyen dostlarım, öğrencilerim. Adini sayamayacağım kadar çok dostlarım.

Şimdi daha önemli bir konuya geliyorum. Öğretmenim dedim ama ;beni de yetiştiren öğretmenlerim var. Ilk okula başladığımda ilk okul öğretmenim (maalesef izine ulasamadim) Mihriye Okumus(Batur) u anmadan geçemem. Ilk üç yıkınızda emeği geçen öğretmenimizdi. Sonra dört ve beşinci yılimizda önce korkudan , alıştıktan sonra saygıdan titredigimiz Niyazi ESKICIOĞLU....Dogrusunu söylemek gerekirse bizim adam olmamizda, yönümüzü tayinde en önemli yeri olan tatlı-sert öğretmen Niyazi hocamız. Bir-kac yıl önce gördüğümde bile saygıdan ne yapacagimi bilemedigim öğretmenim. Duydum ki rahatsizmis. Oğlunu aradım. Aşağıda ki resimler için oglu Hasan a teşekkür ederim. Niyazi öğretmenimiz sayesinde disiplini ve çalışmayı öğrendik. O yıllar ETİ SENIN, KEMIGI BENIM diyerek anne babalarımızın bizi öğretmenlerimize teslim ettiği yıllardı. En güzel yillarimizdi. Niyazi öğretmenimiz bizi Sarıkız boyundan söğüt dalları kesmeye gönderirdi. Okulumuzun önündeki yola milli bayramlarda taklar kurardık. Tabi bizler haylazlık ya suya girip yüzmeden gelmezdik ama gelince de kulaklarımızın Niyazi öğretmenimiz tarafından çekileceği muhakkak ti. En çok kulağı çekilen de Fazlı Kubilay di.

Lise yıllarında artık fikirlerimiz de yönlenmeye başlamıştı. Ülkemin çocuklarına vatan sevgisini öğretmek idealiyle ve Manisa Ticaret Lisesinde Abdullah Çalışır ve Kasım Sert öğretmenlerim sayesinde şekillendi. Edebiyat öğretmenim şimdilerde belki 10. Kitabi yayınlanan Hidayet Karakuş idi. Elbette adi i sayamadığım bir çok öğretmenim var. Hepsini saygıyla yadediyorum ve sag olanların ellerinden öpüyorum.

Aşağıda Öğretmenimiz Niyazi ESKİCİOĞLU nün ve kendime ait resimleri göreceksiniz.

Ve en son Bize bu günü armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu M.KEMAL ATATÜRK ü rahmet ve minnetle anıyorum