Alaşehir'de aranan 12 kişi yakalandı

Alaşehir ilçesinde haklarında yakalama kararı bulunan 12 şüpheli operasyonla gözaltına alındı.

Manisa derbisinde Soma güldü

MİSLİ.com 3'üncü Lig'de ikinci yarıya evlerinde hazırlanan Manisaspor ve Somaspor'un oynadığı özel maçta gülen taraf Somaspor oldu.

ŞEHZADELER ÇOCUKLUĞUMUZUN LEZZETLERİNİ GELECEK NESİLLERE TAŞIYOR

Şehzadeler Belediyesi, yerli tohumla milli üretimi teşvik etmek, çocukluğumuzun lezzetlerini gelecek kuşaklara aktarmak hedefiyle ilkini geçen yıl düzenlediği Atalık Tohum Takas Günlerinin ikincisini gerçekleştirdi.

Vali Karadeniz Başkanlığında Turgutlu OSB Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurul Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Çetin Akın ve heyet üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şeremet Mahallesinde Yüz Güldüren Çalışma

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Şeremet Mahallesinde içme suyu şebeke hattı döşeme çalışması yapıyor. Mahalle Muhtarı Sefa Gökoğlan da yapılan hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Demirci Sabancı Öğretmenevi yenileniyor

Demirci ilçesindeki Sabancı Öğretmenevi, Sabancı Vakfının desteğiyle tadilata alındı. Yaklaşık 30 yıl önce faaliyete başlayan öğretmenevinin konaklama odaları, yemekhanesi, lokali, mutfağı yapılacak çalışmayla yenilenecek.

İş dünyasına yeni imza platformu

Elektronik ve mobil imza altyapısı ile imza süreçlerini dijitale taşıyan yeni nesil LetSign platformu, istenildiği zaman istenilen yerden imza atılmasını sağlıyor

Sodexo'nun yeni mobil uygulaması POS cihazı taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri'nin üye iş yerlerine yönelik geliştirdiği Cep POS mobil uygulaması akıllı telefonları POS cihazına dönüştürüyor

Vakıf Katılım, altın ve gümüş işlem hacminde liderliğini sürdürüyor

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, "Gayretlerimiz, 2019 senesinde olduğu gibi 2020 yılında da en fazla altın ve gümüş işlem hacmine sahip finansal kuruluş olmamızı sağladı" dedi

Teknosa'da karne ve yarıyıl tatili kampanyaları

Şirket, yarıyıl tatili döneminde öğrencileri mutlu edecek teknoloji ürünlerine özel kampanyalar düzenliyor

Kalp ve akciğerin güçlenmesi için egzersiz tavsiyesi

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü'nden Doç. Dr. Didem Sezgin Özcan, "Özellikle aerobik egzersizler, kalbinizi güçlendirip akciğer kapasit

LetSign, elektronik ve mobil imzada en çok tercih edilen platform oldu

İmza gerektiren dokümanların, onay ve imza yetkilileri arasında otomatik olarak dolaştırılmasını sağlayan LetSign, belgelerin elektronik veya mobil imza ile imzalanmasına ve başka sistemlere aktarılmasına olanak sağlamasıyla salgı

Kırsal Kalkınma İçin Projeler Devam Ediyor

Verimli topraklara sahip Manisa'da üreticilere yönelik projeler üretmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, zeytin, ceviz, badem ve cennet elması fidanı desteklemeleri yapacak.

Tarım Arazileri Taşkınlardan Korunuyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gölmarmara ilçesine bağlı Değnekler Mahallesinde tarım arazilerini taşkından korumak adına yürütülen dere temizlik çalışmalarını tamamladı.

MÜSİAD Manisa Yönetimi, Vali Karadeniz’i Ziyaret Etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa İl Başkanı M. Reşit Ürper, Başkan Yardımcısı Abdurrahman Rüzgar ve yönetimi Vali Yaşar Karadeniz’i ziyaret etti.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü.


Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü. Toplumu aydınlatan ÖĞRETMENLER için bir gün elbette yetmez ama sembolik olarak 24 Kasım seçilmiştir. Ben de bir emekli öğretmen olarak bugün arkadaşlarımdan ve öğrencilerimden kutlama mesaj ve telefonları aldım.. Haliyle çok mutlu oldum Öğretmen olma idealine ulaşmak, Ülkemin çocuklarına yetismelerinde katkının olması gerçekten tarifsiz mutluluk. Ilk göreve başlamamdan bu güne kırk yıl geçmiş. Me güzel yıllardı, ne güzel yerlerde gezdiğim ve calistigim yerler. Şimdi görevimi yapmanın huzuruyla emekliyim .

Unutmadığım, hayatımda önemli yerleri olan dostlukları anmadan yazı tamamlanmaz. 17 Aralık 1980 günü başlayan Ben Sedat Atalay ve Hüseyin Guner yolculuğu ve günümüze kadar devam eden dostluklar. Sonra halkaya Hüsnü Güler, Musa Elibol, Tahsin Türkoğlu, Metin Izci, Yaşar Çalışkan ve ilk yerdeki öğrencimiz Cahit Baylaz .... Ve unutulmaması gereken Onbasi Ramazan Yıldırım.... Sonra ver elini Kars merkez ve hala devam eden ogrencerim. Sonra Fethiye Kibar Osman abim, Mehmet Dobur, rahmetli Hançer ve daha sayamadiklarim. Hayatımın çay molaları gibi fakat hiç bitmeyen dostlarım, öğrencilerim. Adini sayamayacağım kadar çok dostlarım.

Şimdi daha önemli bir konuya geliyorum. Öğretmenim dedim ama ;beni de yetiştiren öğretmenlerim var. Ilk okula başladığımda ilk okul öğretmenim (maalesef izine ulasamadim) Mihriye Okumus(Batur) u anmadan geçemem. Ilk üç yıkınızda emeği geçen öğretmenimizdi. Sonra dört ve beşinci yılimizda önce korkudan , alıştıktan sonra saygıdan titredigimiz Niyazi ESKICIOĞLU....Dogrusunu söylemek gerekirse bizim adam olmamizda, yönümüzü tayinde en önemli yeri olan tatlı-sert öğretmen Niyazi hocamız. Bir-kac yıl önce gördüğümde bile saygıdan ne yapacagimi bilemedigim öğretmenim. Duydum ki rahatsizmis. Oğlunu aradım. Aşağıda ki resimler için oglu Hasan a teşekkür ederim. Niyazi öğretmenimiz sayesinde disiplini ve çalışmayı öğrendik. O yıllar ETİ SENIN, KEMIGI BENIM diyerek anne babalarımızın bizi öğretmenlerimize teslim ettiği yıllardı. En güzel yillarimizdi. Niyazi öğretmenimiz bizi Sarıkız boyundan söğüt dalları kesmeye gönderirdi. Okulumuzun önündeki yola milli bayramlarda taklar kurardık. Tabi bizler haylazlık ya suya girip yüzmeden gelmezdik ama gelince de kulaklarımızın Niyazi öğretmenimiz tarafından çekileceği muhakkak ti. En çok kulağı çekilen de Fazlı Kubilay di.

Lise yıllarında artık fikirlerimiz de yönlenmeye başlamıştı. Ülkemin çocuklarına vatan sevgisini öğretmek idealiyle ve Manisa Ticaret Lisesinde Abdullah Çalışır ve Kasım Sert öğretmenlerim sayesinde şekillendi. Edebiyat öğretmenim şimdilerde belki 10. Kitabi yayınlanan Hidayet Karakuş idi. Elbette adi i sayamadığım bir çok öğretmenim var. Hepsini saygıyla yadediyorum ve sag olanların ellerinden öpüyorum.

Aşağıda Öğretmenimiz Niyazi ESKİCİOĞLU nün ve kendime ait resimleri göreceksiniz.

Ve en son Bize bu günü armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu M.KEMAL ATATÜRK ü rahmet ve minnetle anıyorum