MALKOÇ TAVSİYE KARARLARINA UYMA ORANI YÜZDE 79'U GEÇTİ

KAMU Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, 9 yıllık bir kurum olmasına rağmen, tavsiye kararlarına uyma oranı yüzde 79'u geçti.

Manisa BBSK, Fethiye Deplasmanında

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Ligi’nde Fethiye Belediyesi ile yapacağı maçın hazırlıklarını Başantrenör Ceyhun Cabadak yönetiminde sürdürdü.

Manisa İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 1. Olağan Toplantısı Yapıldı

Manisa'da İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 yılı 1. Olağan Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında, kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Karadeniz, toplan

Saruhanlı Belediyesi, "İçinizi Isıtacak Çorbanız Bizden"

Saruhanlı Belediyesi tarafından, Saruhanlı Merkez Çarşı Camii yanındaki Saruhanlı Belediyespor Lokali önünde bugün başlatılan "İçinizi Isıtacak Çorbanız Bizden" projesi kapsamında Vatandaşlara çorba

Malkoç, Manisa’da ziyaretlerde bulundu

MANİSA - İki günlük çalışma programı için Manisa'ya gelen Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç bir dizi ziyaretlerde bulundu.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NDEN AMATÖRE 197 BİN 500 TL'LİK DESTEK

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler ilçesindeki amatör spor kulüpleri için düzenli olarak yaptıkları nakdi desteği bu yıl da yaptıklarını duyurdu.

Selendi’de Dere Temizliği

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere temizlik çalışmalarıyla can ve mal güvenliğini koruma altına alıyor

Salihli ve Kula’da aranan iki şahıs yakalandı

Salihli ve Kula ilçelerindeki operasyonlarda haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 kişi yakalandı.

Alaşehir'deki uyuşturucu operasyonunda 14 şüpheli yakalandı

Alaşehir’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 14 şüpheli gözaltına alındı.

Manisa Büyükşehir Eğitimcileriyle Bir Araya Geldi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, MABEM’de görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Manisa İI Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Karadeniz Başkanlığında Yapıldı

Manisa'da 2021 yılı yatırım programı IV. dönem uygulama sonuçlarının değerlendirilmesi ve koordinasyon çalışmalarının tespitini amaçlayan 2022 yılı I. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleşt

Turgutlu Belediyesi Mersin Büyükşehir'i Ağırlayacak

Turgutlu Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Mersin Büyükşehir Takımı ile ikinci kez karşı karşıya gelecek.

Manisa Yarı Maratonu Görüşüldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım da toplantıda konuştu. Yıldırım, “Manisa’mızın marka değerlerinden birisi olan Vestel, Büyükşehir Belediyemiz, Valilik ve Organize Sanayi Bölgesi ile ortakla

Gölmarmarmara Ozanca’nın Altyapısı Yenilendi, İçme Suyu Sorunu Sona Erdi

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı alt ve üstyapı yatırımları ile yapılmaz denilen hizmetleri bir bir hayata geçiriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamınd

Arabacıbozköy’ün İçme Suyu Sıkıntısını Çözen Çalışma

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Akhisar’ın Arabacıbozköy Mahallesinde 1 kilometre içme suyu terfi hat


Nesli Nur GÜNEŞ


KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMANIN YOLLARI

Kitap okumak toplumumuzda bir ‘hobi’ olarak değerlendiriliyor olsa da aslında çok daha fazlası! Kitap okumak; kendinizi geliştirmek ve hayata farklı pencereden bakabilmek için olmazsa olmaz bir ihtiyaç diyebiliriz.


Kitap okumak toplumumuzda bir ‘hobi’ olarak değerlendiriliyor olsa da aslında çok daha fazlası! Kitap okumak; kendinizi geliştirmek ve hayata farklı pencereden bakabilmek için olmazsa olmaz bir ihtiyaç diyebiliriz. Birçok girişimciye göre başarının en önemli sırrı olan kitap okumanın bir alışkanlık haline nasıl getirebileceğimize bakalım.

KİTAP OKUMANIN FAYDALARI :

Kitap okuma alışkanlığını kazanmanıza yardımcı olacak önerilerde bulunmadan önce kitap okumanın faydaları üzerinde duralım.

 • Kitap okumak olaylara farklı pencereden bakmanın yanında problemler karşısında çözüm odaklı olmanıza, problem çözme yeteneğinizin gelişmesine katkı sağlar.
 • Okumak, kelime dağarcığınızı geliştirir.
 • Empati yeteneğinizi geliştirir.
 • Bilgi birikiminizi arttırır.
 • Okuma alışkanlığı yaratıcılığı arttırır.
 • Düzenli kitap okumak, odaklanmayı kolaylaştırır aynı zamanda güçlendirir.

Ve dahası.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ ?

Kitap okumanın faydalarının farkındaysanız ve bunu alışkanlık haline dönüştürmek istiyorsanız aşağıdaki önerileri uyguladığınız taktirde önemli bir adım atmış olacaksınız.

 1. Bir okuma listesi hazırlayın. Yıl içerisinde okumayı planladığınız kitapları, türlerine göre listeleyebilirsiniz. Böylelikle hangi kitapları satın alacağınızı, ya da kütüphaneden ödünç alacağınızı biliyor olacaksınız.
 2. İnce kitaplarla okumaya başlayın. Okumayı alışkanlık haline getirmek istiyorsanız gözünüzün korkmayacağı ince kitaplar ile başlayabilirsiniz. Böylelikle bir kitabı hızlıca bitirip başka bir kitabı okumaya geçebilirsiniz. Bu durum okuma karşısında motivasyonunuzu arttıracaktır.
 3. İlgi alanlarınıza göre kitap tercihinde bulunun. Okuduğunuz her kitabı seveceksiniz diye bir kural yok. Okumaktan hoşlanmadığınız kitaplardan vazgeçip yeni bir kitaba başlamaktan korkmayın. Bunun için hangi alanda hangi türde kitap okumak istediğinize karar verin.
 4. Günde kaç sayfa kitap okuyacağınızı belirleyin. Alışkanlıklar düzen ister. Sizde günün hangi saatinde kaç sayfa okuyacağınıza karar verin. Örneğin günde 10 sayfa okumak, başlangıç için uygun.
 5. Yanınızda kitap bulundurun. Toplu taşıma araçlarında ya da boş kalınan her vakitte sosyal medyada zaman geçirmek yerine okumaya odaklanabilirsiniz.
 6. En önemlisi istikrarlı olun. Araştırmalara göre bir davranışın alışkanlık haline gelme süresi 21 gündür. En az 21 gün boyunca düzenli olarak yapılan eylemler alışkanlığa dönüşür. Kitap okumaktan yüksek verim almak istiyorsanız pes etmeyin.

İnstagram: ogrencikocuneslii