Basketbol Takımımız Potada Umut Verdi

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımımız, Akhisar Belediye Basketbol Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı Thyateria Basketbol Turnuvası’nda ortaya koyduğu başarılı performansla göz doldurdu.

Kar Kiraz Kuşu’nun Hikâyesi Anlatıldı

Saruhanlılı Yazar Sibel Karabulut, ilk kitabı olan ‘Kar Kiraz Kuşu’ adlı kitabının söyleşi ve imza gününü gerçekleştirdi.

Esnaf ve Vatandaşın Ağzı Aşure İkramıyla Tatlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin gelenekselleşen aşure günleri hafta sonları pazar yerlerinde devam etti.

Genel Müdür Başaran, Kök Hücre, Kan ve Organ Bağışı İçin Çağrıda Bulundu

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, kök hücre, kan ve organ bağışını teşvik amacıyla Akhisar’da düzenlenen ‘Hayata Umut Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı.

Büyükşehir’den Demokrasi Meydanında Aşure İkramı

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Muharrem Ayı nedeniyle gerçekleştirdiği aşure ikramının adresi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı oldu.

Servis Şoförleri ve Rehber Personel Bilgilendirildi

2019-2020 eğitim öğretim yılı başlaması dolayısıyla, okul servis araçları şoförleri ve rehber personele yönelik eğitim düzenlendi.

Büyükşehir ÇKSM Sorumluları İle Bir Araya Geldi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, merkez ve ilçelerin sorumluları ile bir araya gelerek toplantı yaptı.

Başkan Ergün Kitap İmza Gününe Katıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eski Manisasporlu futbolculardan Bülent Hasgönüllü’nün kitap imza gününe katıldı. ‘Futbolun Dili’ kitabını yazan Bülent Hasgönüllü, Başkan Cengiz Ergün’e imzaladığı kitabı hediye etti.

Vali Deniz,  Teknofest’e Katılan Öğrencilerimizi Ziyaret Etti

Vali Ahmet Deniz, Teknofest de finale kalan ekipleri ziyaret ederek başarılar diledi.

KULA İLÇE GENÇLİK MERKEZİ AYIN GENÇLİK MERKEZİ SEÇİLDİ

Kula İlçe Gençlik Merkezi, Türkiye genelindeki gençlik merkezleri arasında Ağustos ayının gençlik merkezi seçildi.

Alzheimer Derneği Başkanı Karavaş: Alzheimer farkındalığı ve duyarlılığı arttırılmalı

Dünyada bugün yaklaşık 50 milyon kişiyi etkilediği bilinen Alzheimer hastalığının ileri yaşla birlikte görülmek sıklığının arttığına dikkat çekildi.

“Her unutkanlık Alzheimer değildir”

İzmir Özel Can Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr.Nazan Pekcan, alzheimer hastalığının demansın en sık görülen nedeni olmasına rağmen, her unutkanlığın alzheimer olmadığını söyledi.

BAKAN KASAPOĞLU, MANİSALI GENÇLERİ AĞIRLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa'nın Kula ve Selendi ilçelerinde çocukların yaz tatillerini daha verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla hayata geçirilen 'Değerli Zamanlar' projesine katılan gençlerle Ankara’da bir araya gelen Bakan Ka

İyi Partililer Aşure Dağıttı

İyi Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı vatandaşlara aşure dağıttı.

SIGN İSTANBUL 2019 KAPILARINI AÇTI

Manisa’dan Otte Endüstriyel’in de aralarında olduğu Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Dünyası, 400 milyon liralık ticaret hedefiyle Tüyap İstanbul’da buluştu.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


KARS ´TAN MANİSA YA

KARS ´TAN MANİSA YA


Bu bir gerçek hayattan alınmıştır. 
Sosyal medya günümüzün vazgeçilmezi hâline geldiği malum. Bunun aracıyla gelen bir mesaj.
"Hocam seni buldum, bırakmam artik" Baktım Tarkan Samancı. Ilk akla gelen O yaramaz çocuğun yıllar sonra beni bulması. Bu mesaj beni 1983 yılına götürdü. Otuzbeş yıllık bir hikaye. Hemen telefonunu verdi. Ve telefonun diğer ucunda heyecanlı bir genç adam. Tabi aynı heyecan bende var. Bu bir Kars-Manisa hattı adeta. Daha sevindirici olan da O nunda Manisa da oluşu. 
Buluşmak için sözleştik. Birkaç gün sonra bende bir heyecan. Aklımda kalan o YARAMAZ çocuk ile şimdi genç bir adam olarak karşılaşmak. Aynı zamanda zaman bir film şeridi gibi hafızamdan akıyor. Sibel, Tarkan ve hayal meyal hatırladığım Sinan..... Sibel ´in asilliği, Tarkan´in yaramazlığı, Sinan ´ın sakin ve güleryüzlü hali canlandı... Tabii ki babaları şair ruhlu Hammet abi....
Hammet abi çevresinde çok aykırı bir kişilik hemen kendini gösteriyordu. 80 li yıllarda sadece koca Kars ´ta O´nda motosiklet görmüştüm. Dedim ya şair ruhlu bir adam. Hele Soma maden faciası için yazdığı şiir okunmaya değer.. 
Asker dönüşü atamamın yapıldığı Cumhuriyet Köyünde yaşanmış bir hikaye bu. Her yönüyle örnek bir Azeri köyü. Ilginctir; okulun müfettiş denetiminde öğrenci kayıtlarını çıkarıp müfettişin önüne koyunca kız öğrenci sayısının erkek öğrenci sayısından fazla olduğunu görünce, bir yanlışlık olduğunu düşünmüş ki bana bir yanlışlık olup olmadığını sormuştu. Doğru olduğuna inanamamıştı. Bir Azeri köyü, aydın, güleryüzlü ve nüktedan insanlardı. Azeri lehcesinin güzel örnekleriyle burada tanıştım. Mesela otobüsten inerken "Hadi in değil de hadi Düş düş" sözünü burada duymuştum. 
Tarkanı orada tanıdım. Ortaokul ikinci sınıftaydı. Öfkeyle şevkati bir arada yaşayan bir çocuktu. Nerede kavga Tarkan orada. Tabi derslerde göstermediği aktiviteyi diğer alanlarda fazlasıyla gösterirdi. Okulun bahçesini öğrencilerle tesfiye ederken, bahçeyi ağaçlandırırken bir kaç öğrenciyle hep en öndeydi. Sibel sakin ve asıl, Tarkan yaramaz ve kavgacı, Sinan uysal, sakin ve kararlıydı...
Yıllar sonra karşılaştık. Karşımda artık yaramaz bir çocuk değil, genç bir adamdı. Hürmetle ellerime sarıldı. Yıllar beni yıpratmış, O ´nu genç bir adam etmişti. Uzun yıllar sonra buluşmak gerçekten çok güzel bir duygu. Karşımda gurur duyduğum tedrisatimdan geçmiş delikanlı. Sinan yine aynı güleryüzlü tavrıyla karşımdaydı. 
Sibel evlenmiş, güzel bir yuvanın annesi, Tarkan ve Sinan evlenmişler, mutlu bir yuvanın babaları olmuşlardı. Doğrusu anlatmak için ifadeler yetmiyor. Kars tan Manisa ya gelerek bir isletme kurmuşlar, kardeşler elbirliği ile çalışıyorlar. Gücün birleştirilmesinin en güzel örneğini sergiliyorlar. Tarkan aynı zamanda Manisa da Türkiye Boks Federasyonu temsilcisi... Bir boks hocası...
Tarkan tesisin düzeni ve çalışmasını, Sinan dış ilişkileri yüklenmiş bir güzel yönetiyorlar. Hatta ödül alan bir örnek işyeri olmuş. Sinan ı işadamı sıfatiyle ödül töreninde görmenin mutluluğunu hissederek yaşadım, gördüm... 
Burada sadece Sibel, Tarkan ve Sinan dan bahsettim ama, başka kardeşleri de var. Hüseyin, Tuna ve en küçükleri mimar Canan i anmadan geçmek olmaz. 
Yalnız bir şikayetim var Tarkan dan. Sinan beni daha çok arıyor, soruyor, Tarkan pek aramıyor. Duydun mu Tarkan. Arada bir gider, eski günleri yad ederiz. 
Hammet Abi yimi sordunuz. Kartal gibi çocuklarını kanatlarının altına almış şiir yazmaya devam ediyor. Inşallah bir gün Hammet abi yi anlatırım.