Turgutlu Belediyesinden Soğuk Asfalt Yama Aracılığıyla Yol Sorununa Hızlı Çözüm

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin pek çok noktasında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Atatürk Kent Park’ta Zumba ve Aerobik Zamanı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, Atatürk Kent Park’ta zumba ve aerobik egzersizleri etkinliği düzenledi.

Büyükşehir’in Minik Judocularından Büyük Başarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuar Kupası Minikler Judo Turnuvası’nda mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor’un minik judocuları, Manisa’ya madalyalarla döndüler.

Genç Fidanlar Çiçek Ekti

Avrupa ve dünya genelinde bu yıl 20'nci kez kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 'Çiçeklen Manisa' sloganıyla çiçeklendirme çalışması yapıldı.

Görme Engelli Judocular Türkiye Şampiyonu

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası, Ordu'da gerçekleştirildi.

Manisa’nın Dev Adamları Yarı Finalde

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Federasyon Kupası çeyrek final maçında Finalspor’u 86-54 yenerek yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

Manisa BBSK, Ata’sının Huzuruna Çıktı

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Ankara’da düzenlenen Federasyon Kupası’nda çeyrek finale yükseldi.

"Çocukların ani davranış değişikliğinde beta enfeksiyonundan şüphelenin" uyarısı

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Doç.Dr. Yasemin Topçu, "Çocuklarda özellikle 12 yaşından önce ani olarak ortaya çıkan takıntı veya tiklerin yanı sıra okul başarısında düşme ve davranış değişiklikleri gözleniyorsa beta enfeksiyon

İşini Hakkıyla Yapan Herkesin Yanındayız 

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ve Başkan Dilek Gappi’yi ziyaret etti.

İzmir'de Otomobilsiz Kent Günü Kutlandı

Otomobilsiz Kent Günü etkinliklerinde bir araya gelen İzmir Kent Konseyi üyeleri, otomobile bağımlılığın azaltılmasını isteyerek, motorlu araçların yarattığı çevre sorunlarına dikkat çekti.

Genel Müdür Aslay, Kemiklidere’de Mahallelilerle Buluştu

MASKİ Genel Müdürlüğünün 154 Mahalle Projesi kapsamında  Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere mahallesindeki altyapı çalışmaları devam ediyor.

Kovancı Göletinde Temizlik Çalışması Yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından, Demirci ilçesine bağlı Kovancı Mahallesi’nde yer alan hayvan içme suyu (HİS) göletinde temizlik çalışması yaparak, göleti daha kullanışlı hale g

Dev Adamlar Seriye Bağladı

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Federasyon Kupası’ndaki üçüncü maçında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u 101-66 yenerek namağlup çeyrek finale yükseldi.

MANİSA'DA MOTOSİKLETLİLERE ÖZEL DENETİM

Kırkağaç ilçesinde, Manisa İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Motosikletli Trafik Timi (HIZIR) ve Motosikletli Asayiş Timleri (HUZUR), motosiklet ve motorlu bisiklet kullanıcılarını korumak, trafik kazalarını önlemek ve kazaları en

Minibüs takla atıp karşı şeride geçti; 5 yaralı

Turgutlu ilçesinde minibüsün devrilmesi sonucu 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı.


Oruç ve Ramazan


KADİR GECESİ’NİN FAZÎLETİ

KADİR GECESİ’NİN FAZÎLETİ


Ashâb-ı Kirâm, Kadir Gecesi hakkında: “Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır.” meâlindeki Kadr Sûresi’nin 3. âyet-i kerîmesine sevindikleri kadar hiçbir şeye sevinmediler.
Resûlullah Efendimiz (s.a.v.), Ashâbına, İsrâiloğullarından dört kişiyi anlattı. Bunlar -göz açıp yumuncaya kadar kısa bir zaman dahi Allâh’a âsî olmadan- seksen sene ibâdet etmişlerdi. Ashâb-ı Kirâm da bundan dolayı hayret etmişlerdi.
Cebrâil (a.s.) geldi ve: “Yâ Muhammed! Sen ve Ashâbın, bu zâtların göz açıp yumuncaya kadar kısa bir vakitte bile, Allâh’a isyan etmeden seksen sene ibâdet etmelerine hayret ettiniz. Allâhü Teâlâ, sana bundan daha hayırlısını indirdi.” dedi ve “İnnâ enzelnâhü fî leyleti’l-kadr...” (Biz, onu Kadir Gecesi’nde indirdik), meâlindeki âyet-i kerîmesi ile başlayan Kadr Sûresi’ni sonuna kadar okudu. Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) ve Ashâb-ı Kirâm çok sevindiler.
KADİR GECESİ’NDE NE YAPILIR?
Bu gece dört rekât Kadir Gecesi namazı kılınır:
1’inci rekâtte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 3 İnnâ enzelnâhü...,
2’nci rekâtte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 3 İhlâs-ı Şerîf,
3’üncü rekâtte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 3 İnnâ enzelnâhü...,
4’üncü rekâtte: 1 Fâtiha-i Şerîfe, 3 İhlâs-ı Şerîf okunur.
Namazdan sonra:
• 1 defa, “Allâhü ekber Allâhü ekber, Lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber, Allâhü ekber ve lillâhi’l-hamd.”
• 100 “Elem neşrah leke...” sûresi,
• 100 “İnnâ enzelnâhü...” sûresi,
• 100 defa da Resûlullah Efendimizin (s.a.v.), Hz. Âişe vâlidemize öğrettiği “Allâhümme inneke Afüvvün Kerîmün tühıbbü’l-afve fa’fü annî” duâsı okunur ve duâ edilir.
Mümkünse, bir de tesbih namazı kılınır. (Duâ ve İbâdetler, Fazilet Neşriyat)