EGİKAD geleceğin mesleklerini masaya yatırdı

Koronavirüs gelinlik ve damatlık sektörünüde vurdu…

TGS İzmir Şubesi Başkanı Hüner: ‘’Basın özgürlüğü demokrasinin sigortasıdır’’

TÜRKİYE’ de, Yazılı Basın ve Medyada Hemşirelerin Esamesi OKUNMUYOR!!!

Saruhanlı Devlet Hastanesinde Hizmet Durduruldu

Saruhanlı’da Balık Tutan 7 Kişiye, 46 Bin 550 Lira Ceza

Manisa'da bayramın ilk gününde kısıtlamayı ihlal eden 341 kişiye para cezası

Maske Dağıtımı Ramazan Bayramında da Devam Etti

MANİSA’DA GENÇLİK HAFTASI DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI

Saruhanlı’da 19 Mayıs´ta 101. Yıl Coşkusu

Başkan Bilgin'den "19 Mayıs" Mesajı

Saruhanlı Devlet Hastanesinde Hizmet Durduruldu

Manisa Valiliği, Saruhanlı Devlet Hastanesinde aralarında doktor, hemşire, ambulans şoförü olmak üzere çok sayıda çalışanda yapılan Covid19 testinin pozitif çıkması sonucu hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin geçici bir süreliğine kapatıldığın

Saruhanlı’da Balık Tutan 7 Kişiye, 46 Bin 550 Lira Ceza

Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 22'nci Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti.Odatv'de yer alan habere göre, İsmail Hakkı Karadayı bayramın birinci günü Florence Nightingale hastanesine kaldırıldı. Kanser teşhisi konan Kar

İşte at yarışlarının başlayacağı tarih

Türkiye’de at yarışlarından da sorumlu makam olan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli  Şanlıurfa'da  60 bin dekar alanın sulamaya açılma törenine katıldı.

Üniversitelerdeki sınavlar nasıl olacak? YÖK tüm ayrıntılarıyla paylaştı

Yüksek Öğretim Kurulu, üniversitelerde dijital ortamda gerçekleştirilecek dönem sonu sınavların temel ilkelerini belirledi. Buna göre sorular rastgele seçilecek, sınav esnasında tam ekran kullanılacak ve tarayıcı kilidi işlevsizleştirilecek.

EGİKAD geleceğin mesleklerini masaya yatırdı

Prof. Göztaş: “Eleştirel düşünceyi bilmeyen yenilik yaratamaz”

Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çıkışı: Buna iki isim karar verir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu erken seçim tartışmalarına ilişkin, "Seçime gidilip gidilmeyeceğine iki kişi karar verir. Birisi Erdoğan'dır diğeri de ortaklığı bozup bozmayacağı belli olmayan Sayın Bahçeli'dir" ifadelerini kullandı.

​​​​​​​Ali Babacan, seçilirse ilk yapacağı icraatı açıkladı: Cezaevindeki düşünce suçlularını serbest bırakacağız

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçimi kazanırsa yapacakları ilk işin cezaevindeki düşünce suçlularının serbest bırakılması olduğunu söyledi.

17 yaşındaki Ceren'in katilinin ilk ifadesi ortaya çıktı: Yanlışlıkla öldürdüm

Salihli ilçesindeki akaryakıt istasyonunda uğradığı pompalı tüfek saldırısı sonucunda hayatını kaybeden Ceren Kultaş'ın katil zanlısı Şükrü Şimşek saklandığı boş fabrikada yakalandı.

“YENİ NORMAL”DE EĞİTİM DE ONLINE OLACA

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile tüm dünyada evden çalışma yaygın hâle gelirken, “Yeni Normal” olarak adlandırılan bu sistemin kalıcı olacağına yönelik işaretler güçleniyor. Uluslararası şirketler arasında haftanın belirli günlerinde evden çalışma düz

Hizmet Birimlerine Bayram Ziyareti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Burak Aslay, Ramazan Bayramı süresince görev başında olan Basın Yayın ve Halkla İlişler Dairesi, Ulaşım Dairesi ve Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ederek, nöbetçi ekiplerin bayra

Deprem Profesörü Şener Üşümezsoy korkutan deprem açıklaması

Ünlü Deprem Profesörü Şener Üşümezsoy, Akdeniz’de son zamanlar sıkça yaşanan depremleri instagram hesabından yorumladı.

"AKP'li 63 milletvekili istifa edip Ali Babacan'ın partisi DEVA'ya geçiyor" iddiası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, aldığı bilgiye göre 63 AKP'li milletvekilinin istifa ederek Ali Babacan'ın DEVA Partisi'ne geçeceğini öne sürdü.

Ünlü oyuncu Ester Exposito sırtına hilal dövmesi yaptırdı, 6 milyon beğeni aldı

Elite dizisinin ünlü oyuncusu Ester Exposito, omzuna yaptırdığı hilal dövmesiyle 6 milyonun üzerinde beğeni aldı. Ünlü oyuncunun paylaşımı, milyonlarca beğeninin yanında binlerce yorum aldı.

Mahmut Görgen ile Dilşad Çatalcalı'nın 'Ne Salaksın' Single Çıktı

Son zamanlarda arabeskin eskimeyen sesi Cansever ile çıkaracağı single çalışmasıyla anılan ve sürekli olarak magazin basınında yer alan  Mahmut Görgen, Dilşad Çatalcalı ile beraber hazırladığı Ne Salaksın adlı single çalışmasını müzik severlerle buluştu


Muammer Kökcüoğlu


BAYRAMLAR

BAYRAMLAR


Dünyâdaki bayram günleri, âhiretteki bayramları hatırlatmak için meşru kılınmıştır. Müslümanların dünyada üç bayramı vardır ki; biri haftada bir kere gelen Cuma günü, diğerleri de yılda birer kere gelen Ramazan ve Kurban bayramlarıdır.
Cenâb-ı Hak, kullarının yerine getirip tamamladıkları ibâdetlerine mukâbil, onlara dünyada bu bayramları ihsan etmiştir. Şöyle ki her gün ve gecede beş vakit namazı farz kılmış ve dünya günlerini yedi gün olarak devrettirmiştir. Müslümanların bir haftalık namazlarını ikmâl ettikleri Cuma gününü onlara bayram kılmıştır.
Yine İslâm’ın rükünlerinden olan Ramazân-ı şerîf orucunu tamamladıkları günü de onlara bayram kılmıştır. Çünkü farz olan orucu tutanlara, affını ve cehennemden âzâd etmeyi vaadetmiştir. İslâm’ın diğer bir rüknü olan Hac ibâdetinin yapıldığı, kurbanların kesildiği günleri de Müslümanlara bayram kılmıştır ki bu bayramların en fazîletlisidir. Cenâb-ı Hak, hacceden Müslümanları bağışlamış, onları yakınlarına şefâatçi kılmıştır. Ebû Mûsa’l-Eş‘arî Hazretleri “Haccedenler, akrabasından dört yüz kişiye şefâatçi kılınır, günahlarından anasından doğduğu günkü gibi sıyrılır” buyurmuştur.
Allâhü Teâlâ’nın dünyada Müslümanlara ihsan ettiği bu bayram günleri, cennette de umûmî bayram günleri olacaktır.
NÜKTE: Biraz da Bizim Çocuklara Kalsın!
İstanbul Boğazı’nda ulaşımın kayık ve vapurlarla yapıldığı zamanlarda, dalgınlığı ile bilinen şişman bir adam, vapura biner. Kalabalık olduğundan güçlükle bir yere sıkışır. Vapuru kaçırmamak için biraz koşmuş, terlemiş olduğundan mendilini çıkarmak için ceketinin yan ceplerinden birine elini sokar, mendili bulamaz. Öteki cebine sokar, orada da yok, ama cep fıstık dolu. Dalgın ve unutkan olan adam “Acaba! Cebimde fıstık varmış da benim mi haberim yok!” diyerek bir avuç fıstık alır, iştahla yemeye başlar. Yanında oturan zat dönüp bir kere yüzüne hayretle bakar. Adam “Fıstık yemek ayıp mıdır?” diye düşünür, hiç aldırmaz.
Avucunda bitince, bir avuç daha almak için elini yine cebine daldırır daldırmaz, yanındaki zat büyük bir nezaketle: “Efendim, yediklerinize âfiyet olsun. İsterseniz biraz da bizim çocuklara kalsın.” der. Meğer dalgın adam, yanındaki zatın cebini kendi cebi zannederek elini oraya sokarmış!