Protokol Üyeleri Muhtarlarla Yemekte Buluştu

Turgutlu Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen yemekte protokol üyeleri, belediye daire müdürleri ve muhtarlar bir araya geldi.

Ege Üniversitesi Hastanesi Sağlık Turizmine Hazır

Sağlık Bakanlığı Verimlilik ve Kalite Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmede 96.28 puan alarak “A Plus Hastane” ilan edilen Ege Üniversitesi Hastanesinin başarısı düzenlenen tören ile İzmir protokolü ile paylaşıldı.

TSYD Voleybol Turnuvası’nda birinci belli oldu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından 5’incisi düzenlenen Cİ Group 5. TSYD İzmir Voleybol Turnuvası’nda 3 maçını da kazanan Galatasaray HDI Sigorta turnuvada birinciliğe ulaştı.

Konak, can dostlar için de daha güzel olacak

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçede yaşamını sürdüren can dostlara daha iyi bakılacağını belirterek, bu amaçla veterinerlik hizmetlerinin hızla iyileştirileceğini kaydetti.

Başkan Bilgin, Muhtarlar Gününü Kutladı

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, "Muhtarlık yerel yönetimin  en eski örneğini temsil eden ve devletin temelini oluşturan yapı taşıdır" dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Saruhan'dan 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Muhtarların milletin birinci derece temsilcisi olduğunu ifade eden İYİ Parti Saruhanlı İlçe Başkanı İbrahim Saruhan, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Ergün Muhtarlar Günü’nü Kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm muhtarların gününü kutladı.

Muhtarlar Demokrasimizin Kılcal damarlarıdır

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile bir kutlama mesajı yamımladı. Muhtarların demokrasinin kılcal damarları olduğunu ifade eden Başkan Çelik “Muhtarlarımız yerelde halkımızın temsilcileri, biz yöneticilerin de

Amerikalılara Türk gıdaları, Türk kahvesiyle tanıtıldı

Amerika Birleşik Devletleri’ne 2 milyar dolar ihracat hedefi belirleyen Türk gıda sektörü, bir fincanının 40 yıllık hatırı olan Türk kahvesini tanıtım elçisi yaptı.

Büyükşehir ve MASKİ, Vatandaşların Yanında

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesinde aniden bastıran yağışın ardından yaşanan taşkınlara kısa sürede müdahale ederek, yağmursularının deşarjını sağladı.

Cabadak, “ Yüksek Tempolu Basketbolumuzu Sahaya Yansıtmamız Lazım”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı Baş Antrenörümüz Ceyhun Cabadak, 19 Ekim Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacakları Mamak Belediyesi maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Basketbol Takımımız Manisa’daki Hazırlıklarını Tamamladı

Mücadele verdiği Türkiye Basketbol Ligi’nde sezona Bornova Belediye galibiyetiyle başlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımımızda gözler ligin 2. haftasında 19 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda, Mamak Beled

Büyükşehir ‘Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı’na katıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi 10 ilin katılımıyla Kütahya’da gerçekleştirilen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında düzenlenen Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) destekli ‘Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı’na katıldı.

EÜ’de “Kitap Okuma Etkinliği- Sen de Okuduğunu Paylaş”

Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi önünde ‘Kitap Okuma Etkinliği’ düzenlendi.

BARIŞ PINARI HAREKATI’nı ve MEHMETÇİK’i SELÂMLIYORUZ

Bugün Mehmetçiğimiz Barış Pınar harekatı ile yüz yılın destanını yeniden yazıyor.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


AKIL TIRMALAYAN SORULAR

AKIL TIRMALAYAN SORULAR


Son zamanlarda terör ile iltisakli olduğu malum bir partinin kapısında annelerin evlatlarını geri isteme eylemi devam ediyor. Hatta bakanların bile bu annelerin eylemine destek vermek için oturma eyleminde görüyoruz.

Hakikaten bu eyleme katılmamak elde değil. Gencecik çocukların kandırılıp dağa götürülmesi ve hayattan koparılması çok acı. Terör ile anılan bir partinin kapısında devletin oturması da çok acı. Devlet terör ile bağlantılı olduğu bir partinin kapısında adeta çaresiz gösterilmesi nasıl savunulur. Seçimlere girmesine izin vereceksiniz, hazine yardımını vereceksiniz, sonra da kapısına bakanları oturtup devletin çaresizliğini göstereceksiniz. Bunu akıl kabul etmez Milli Ruh kabul edemez.

Hem o terör örgütünün elinde kendi istekleri veya kandırılarak giden çocukları düşünürken, devleti temsil edenler çaresizce kapıda oturan annelere destek için oturacaklar.

Şimdi akla gelen sorulara bakalım

1. Terör örgütüyle bağlantılı bir parti nasıl kurulur?

2.Bu kurulan partinin kongrelerinde Türk bayrağı asla olmaz, Istiklal marşı okunmaz. Devletin gözü önünde bunlar yaşanırken devlet ne yaptı?

3. Terörle bağlantılı parti seçimlere girer, hatta hazineden yardım alırken devleti yönetenler ne yaptı?

4. Çocukları kaçırılan aileleri devlet yeni mi gördü?

5. Devlet çocukları kaçırılan ailelerin devletin polis ve askerine kurşun sıkarken seslerini çıkardığını duydunuz mu?

6. Devlet terör örgütü tarafından kaçırılan çocukların durumunu yine o terör örgütü ve bağlantısı olduğu iddia edilen partinin insafına mi bırakıp eyleme destek mi vermeli, ya da çaresini mi bulmalı?

7. Devlet terör örgütünün elinde bulunduğu bilinen asker ve polisleri kurtarmak için ne yaptı?

8. Bir secimde onlarca askerdin katili olarak bilinen birini sadece seçimi kazanabilmek için devlet televizyonuna çıkarırken; o katillerin katlettiği şehitlere saygısızlık değil mi?

09. Devletin başındaki parti aracılığı ile katillerin ve terörün başı olarak bilinen birinden sadece seçimi kazanmak için mektubunu halka okutmayı bu olayın neresine koyacaksınız?

10. Bir seçime malzeme yaparak katil başının mektubunu okuyanlar, aynı metot ile katıl basının bir mektup yazarak hem dağa çıkan gençleri hem de kaçırılan asker ve polisleri serbest bırakmasını isteyecek mi?

Bu sorularımın muhataplarını bekliyorum