Saruhanlı Türk Eğitim Sen’den Öğretmenlere Özel Hediye

​​​​​​​Türk Eğitim Sen Saruhanlı İlçe Temsilciliği 24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında öğretmenlere kişiye özel tasarlanmış bardak hediye etti.

Saruhanlı Sanayi Esnafına MASKİ’den Altyapı Çözümü

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı Sanayi Sitesinde yağışlı havalarda su taşkınlarına neden olan noktada yağmur suyu hattı döşedi. Sanayi sitesinde ayrıca ızgara montajları da yapıldı.

Saruhanlı Belediyesi'nden Eğitime Destek

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in talimatı üzerine, Belediye ekipleri tarafından Şehzadeler İlçesine bağlı Yeniköy Mahallesi İlkokulunda inşa edilen 4 bin 165 kitap kapasiteli kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saruhanlı’daki Türk Bayrakları Yenilendi

Milli ve manevi duygulara hassasiyetle yaklaşan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesi Cumhuriyet Meydanı Şehitlik Anıtı’nda yer alan Türk bayraklarını yeniledi.

Saruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Yeni Yerinde

Saruhanlı’da yıllardır şoför esnafına hizmet eden Saruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Odası yeni modern hizmet binasına taşınırken bundan böyle hizmetlerini buradan sürdürecek.

Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Gökmen, Aday Olmayacağını Açıkladı

​​​​​​​AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen bir daha ki kongrede aday olmayacağını açıkladı.

Büyükbelen’de Otomobil Şarampole Devrildi

Saruhanlı’nın Büyükbelen Mahallesinde otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

Saruhanlı’da Öğrenciler İtfaiyeyi Ziyaret Etti

Saruhanlı’da farklı okullardan öğrenciler, Manisa Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı İtfaiye Amirliği’ni ziyaret etti. Yangın ve benzeri durumlarda yapılması gerekenler hakkında bilgiler alan öğrenciler, itfaiye personelinin müdahalede bulunduğu afetlerin

Mütevelli, MASKİ’yle Dönüşümü Yaşadı

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Mahallesine 500 tonluk içme suyu deposu ile saatte 45 metreküp su arıtımı yapan içme suyu arıtma tesisi inşa etti. Mahalleye ayrıca 23 kilometre de içme suyu hattı döşendi.

Manisa İl Engelliler Meclisi Saruhanlı’da Toplandı

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Destekli “Türkiye Engelliler Meclisine Doğru” projesi kapmasında Manisa İl Engelliler meclisi Kasım ayı toplantısı ve kuruluşunun birinci yıl dönümü kapsamında Saruhanlı’da toplandı.

Saruhanlı´da Öğretmenler Günü Kutlandı

Saruhanlı İlçesinde “24 Kasım Öğretmenler Günü” düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Büyükbelen’de Yüz Güldüren Altyapı Çalışmaları Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Büyükbelen Mahallesinde 32 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeme çalışmasını tamamlayarak hatları faaliyete aldı.

Saruhanlı’da Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlere El Konulup Toprağa Gömüldü

Saruhanlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gıda satışı yapılan işyerlerine yönelik yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçtiği tespit edilen ürünlere el konuldu, işyeri sahiplerine cezai işlen uygulandı.

Saruhanlı’da 1 Yılda 285 Kişi Burun Ameliyatı Yaptırdı

Saruhanlı Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Ahmet Sarı, burun ameliyatı için başvurularının sayısının arttığı dikkat çekti.

Paşaköy Mezarlığı Fidanlarla Buluştu

​​​​​​​Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Tarım Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ fidan dikim kampanyası kapsamında, Saruhanlı ilçesine bağlı Paşaköy Mahalle mezarlığında 200 adet fidan dikimi gerçekleştirdi.


Ahmet AKGÖNÜLLÜ


AKIL TIRMALAYAN SORULAR

AKIL TIRMALAYAN SORULAR


Son zamanlarda terör ile iltisakli olduğu malum bir partinin kapısında annelerin evlatlarını geri isteme eylemi devam ediyor. Hatta bakanların bile bu annelerin eylemine destek vermek için oturma eyleminde görüyoruz.

Hakikaten bu eyleme katılmamak elde değil. Gencecik çocukların kandırılıp dağa götürülmesi ve hayattan koparılması çok acı. Terör ile anılan bir partinin kapısında devletin oturması da çok acı. Devlet terör ile bağlantılı olduğu bir partinin kapısında adeta çaresiz gösterilmesi nasıl savunulur. Seçimlere girmesine izin vereceksiniz, hazine yardımını vereceksiniz, sonra da kapısına bakanları oturtup devletin çaresizliğini göstereceksiniz. Bunu akıl kabul etmez Milli Ruh kabul edemez.

Hem o terör örgütünün elinde kendi istekleri veya kandırılarak giden çocukları düşünürken, devleti temsil edenler çaresizce kapıda oturan annelere destek için oturacaklar.

Şimdi akla gelen sorulara bakalım

1. Terör örgütüyle bağlantılı bir parti nasıl kurulur?

2.Bu kurulan partinin kongrelerinde Türk bayrağı asla olmaz, Istiklal marşı okunmaz. Devletin gözü önünde bunlar yaşanırken devlet ne yaptı?

3. Terörle bağlantılı parti seçimlere girer, hatta hazineden yardım alırken devleti yönetenler ne yaptı?

4. Çocukları kaçırılan aileleri devlet yeni mi gördü?

5. Devlet çocukları kaçırılan ailelerin devletin polis ve askerine kurşun sıkarken seslerini çıkardığını duydunuz mu?

6. Devlet terör örgütü tarafından kaçırılan çocukların durumunu yine o terör örgütü ve bağlantısı olduğu iddia edilen partinin insafına mi bırakıp eyleme destek mi vermeli, ya da çaresini mi bulmalı?

7. Devlet terör örgütünün elinde bulunduğu bilinen asker ve polisleri kurtarmak için ne yaptı?

8. Bir secimde onlarca askerdin katili olarak bilinen birini sadece seçimi kazanabilmek için devlet televizyonuna çıkarırken; o katillerin katlettiği şehitlere saygısızlık değil mi?

09. Devletin başındaki parti aracılığı ile katillerin ve terörün başı olarak bilinen birinden sadece seçimi kazanmak için mektubunu halka okutmayı bu olayın neresine koyacaksınız?

10. Bir seçime malzeme yaparak katil başının mektubunu okuyanlar, aynı metot ile katıl basının bir mektup yazarak hem dağa çıkan gençleri hem de kaçırılan asker ve polisleri serbest bırakmasını isteyecek mi?

Bu sorularımın muhataplarını bekliyorum