Saruhanlı’da Üzüm Hasadı Başladı

Başkan Bilgin'den Zabıta Personeline Baklavalı Kutlama

Manisa’da Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler Gerçekleştiriliyor

Saruhanlı Belediyesi Çocuklar İçin Oyun Kulübü Yaptı

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorZiraat Odası’ndan Çiftçiye Uyarı

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanlığı, hasat ettiği ürününü satacak çiftçilerin mağdur olmamaları için satış yapacağı tüccar ya da komisyoncu hakkında Ziraat Odası’ndan bilgi alabileceklerini söyledi.

SARUHANLI - Saruhanlı Ziraat Odası Başkanlığı, hasat ettiği ürününü satacak çiftçilerin mağdur olmamaları için satış yapacağı tüccar ya da komisyoncu hakkında Ziraat Odası’ndan bilgi alabileceklerini söyledi.

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur Kardelen Gazetesi Muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede yetişen domates, biber, kavun ve karpuz gibi ürünlerin önümüzdeki günlerde hasadına başlanacağını, hasatla birlikte ürün satışlarının da başlayacağını belirtti.

Geçtiğimiz yıllarda ilçede bazı dolandırıcılık olayları yaşandığını, birçok üreticinin sattığı ürünün parasını alamadığını ifade eden Okur, bu yıl bu tür olaylarla karşılaşmamak için üreticilerin alması gereken tedbirleri anlattı.

Çiftçilerin her şeyden önce ürününü peşin satmaya çalışmasını tavsiye eden Okur, şöyle dedi;

“İlçemizde herhangi bir firmayla sözleşmeli üretim yapmayıp, serbest üretim yapan çiftçilerimiz ürününü satacağı tüccarı iyi araştırsın. Çiftçilerimiz, tanımadığı, bilmediği kişiye veresiye mal vermesin. Bu konuda bizden yardım alabilirler. Ziraat Odasını arayıp, tüccarın geçmişi ve güvenilirliği konusunda bilgi isteyebilirler. Biz o tüccar hakkında ilgili kamu kurumlarından gerekli bilgileri alıp üreticiyi aydınlatabiliriz. Çiftçilerimizin bize danışmadan hareket etmemelerini öneriyoruz.”


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi
sas.com