Zafer Kalkınma Ajansı 4. Dönem Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Mezarlık Temizlikleri Tam Gaz Devam Ediyor

Otomobilin Motoruna Sıkışan Kediyi İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Kırkağaç'da 3.8 Büyüklüğünde Deprem

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYeşilköy Mahallesinde Dere Temizlik Çalışması Yapıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.

SARUHANLI - MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevre sağlığına katkıda bulunmak amacıyla il genelindeki dere temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesinde  bin 300 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Yapılan çalışma ile dere yatağında suyun akışını engelleyecek ve taşkın meydana getirecek zararlı maddeler uzaklaştırıldı. Hava sıcaklıklarının artması nedeniyle oluşacak kötü koku oluşması da engellendi.

“Ekiplere bildirdik, hızlı bir şekilde çalışma yaptılar”

Yeşilköy Mahalle Muhtarı İbrahim Fındıkoğlu, “Deremizde, suyun akışını engelleyecek zararlı maddeler birikmişti. Taşkın meydana geliyordu. MASKİ ekiplerine bildirdik. Hızlı bir şekilde geldiler ve temizlik yaptılar. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere MASKİ Genel Müdürlüğü yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi