Manisa Futbol Kulübü'nde Yiğit'e dev talipler

Pompalı Tüfekle Eşini Yaralayıp, Sona İntihar Etti

Başkan Bilgin, Personeli ile Bayramlaştı

Büyükşehir Engelli Vatandaşların Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorVali Karadeniz, Alaşehir İlçesinde İncelemelerde Bulundu

İlçe ziyaretleri kapsamında Alaşehir’e giden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, dolu ve yağıştan zarar gören çiftçileri, Alaşehir Kaymakamlığını ve Maspo Jeotermal Enerji Firmasını ziyaret etti.

SARUHANLI - İlçe ziyaretleri kapsamında Alaşehir’e giden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, dolu ve yağıştan zarar gören çiftçileri, Alaşehir Kaymakamlığını ve Maspo Jeotermal Enerji Firmasını ziyaret etti.

Vali Yaşar Karadeniz Alaşehir İlçesi ziyareti kapsamında, Akkeçili Mahallesine giderek dolu ve yağıştan etkilenen alanlarda incelemelerde bulundu, çiftçilere geçmiş olsun dileklerini iletti. Gerçekleşen yağışlar ve dolu sebebiyle zarar gören alanlarda teknik personel tarafından gerekli incelemelerin yapıldığını söyleyen Vali Karadeniz, “ Çiftçilerimizin doğal afetlere karşı alacağı en önemli tedbir Tarım Sigortasıdır. Manisa genelinde Tarım Sigortası yaptırma oranı yüksek ancak bu oranın daha da yükselmesini, bütün çiftçilerimizin Tarım Sigortası yaptırmasını arzu ediyoruz. Devlet olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız. Yağış ve dolu sebebiyle ürünleri zarar gören bütün çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldıkları bereketli bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.

Vali Karadeniz daha sonra Alaşehir Kaymakamlığına giderek Kaymakam Abdullah Uçgun'u makamında ziyaret etti, Alaşehir İlçesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Alaşehir İlçesi ziyareti kapsamında Vali Yaşar Karadeniz, Maspo Jeotermal Enerji Firmasını da ziyaret ederek Maspo Enerji ve Gürmen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür ve firma yetkililerinden tesisin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Vali Karadeniz’e ziyaret ve incelemeleri sırasında Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve ilgililer eşlik etti.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi