Adnan Menderes Caddesi Prestij Caddesi Oluyor

Büyükşehir Terminallerde Tüm Tedbirleri Aldı

Ösen: “İşsizler için yeni bir destek paketi açıklanmalı”

DENİZCİLER YARIN VİRA BİSMİLLAH DİYOR

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorVali Deniz, 2019 Yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Katıldı

2019 yılının 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Deniz Başkanlığında Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

SARUHANLI - 2019 yılının 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Deniz Başkanlığında Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 
Ahmet Deniz Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kaymakamlar, belediye ve kurum temsilcileri katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasında 2019 yılı Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait yatırımlarla ilgili bilgi veren Vali Ahmet Deniz “2019 yılı III. Döneminde yatırımcı kuruluşlar tarafından ilimizde 4 Milyar 915 Milyon TL değerinde 319 kamu yatırım projesi uygulanmıştır. Önceki yıllarda 1 Milyar 765 Milyon TL harcama yapılan projelere, 2019 yılı için toplam 533 Milyon TL ödenek ayrılmıştır. 2019 yılı ödeneğinin III. dönem sonu itibariyle 313 Milyon TL’si harcanarak %59 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Bu dönemde projelerin 34’ü tamamlanmış, 200 proje de halen devam etmektedir” dedi.

Vali Ahmet Deniz konuşmasında, 23 projede ihale aşamasına gelindiğini, 62 projeye ise arsa, ödenek ve hukuki sebepler nedeniyle henüz başlanamadığını da ifade ederek yatırımcı kuruluşlardan yılın son diliminde daha gayretli çalışmalarını, kendilerine ayrılan ödenekleri kullanmalarını ve çalışmaların her aşamasında koordinasyon ve işbirliğine önem vermelerini istedi.

Türk Milleti Ordusunun Yanında

Son günlerde Suriye’de yaşananlara da dikkat çeken Vali Deniz “Şanlı ordumuz, Suriye’de bir terör devleti kurmaya yönelik çabaları bertaraf etmek için bir sefer hazırlığında. Türkiye Cumhuriyeti, bir cihan imparatorluğunun üzerine kurulmuş güçlü bir devlet. Ülkemizin huzurunu, güvenliğini, birlik ve beraberliğini tehdit edebilecek her türlü unsur karşısında kararlılıkla duracak, oynanmak istenen oyunlara asla müsaade edilmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hiçbir terör örgütüne geçit verilmeyecektir. Yüce Rabbim asırlardır bu kutsal vatan topraklarında ezan dinmesin, bayrak inmesin diye kahramanlık destanı yazan şanlı ordumuzu muzaffer eylesin. Türk milleti her zaman ordusunun yanında” dedi.

Vali Ahmet Deniz’in konuşmasının ardından kurumlar, çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi