Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorTirkeş’de ki Kaza da Ölü Sayısı 3’e yükseldi

Saruhanlı ilçesinde üzüm işçilerini taşıyan traktör ile transtin çarpışması sonucu meydana gelen kazda 2 kişi öldü 11 kişi de yaralandı. Yaralılardan Ajda Tan’da kaldırıldığı Saruhanlı Devlet hastanesinde hayatını kaybetti. Böylel

SARUHANLI - Saruhanlı ilçesinde üzüm işçilerini taşıyan traktör ile transtin çarpışması sonucu meydana gelen kazda 2 kişi öldü 11 kişi de yaralandı. Yaralılardan Ajda Tan’da kaldırıldığı Saruhanlı Devlet hastanesinde hayatını kaybetti. Böylelikle ölü sayısı üçe çıktı.

Çarpışmanın etkisiyle açık kasa traktör römorkunda bulunan üzüm işçileri asfalt yola savrulurken ortalık adeta savaş alanına döndü.

Kaza Saruhanlı ilçesinde İstanbul-İzmir Karayolunun Tirkeş Mahallesi kavşağında meydana geldi. Sabahın erken saatlerinde üzüm işçilerini açık kasa römorkunda taşıyan 45 UB 3159 plakalı traktörün ana yola çıktığı sırada Akhisar yönünden Saruhanlı istikametine gitmekte olan 45 NN 699 plakalı transitin çarpışmasıyla traktörün açık kasasında bulunan tarım işçileri asfalt yola savruldu. Kazada traktör kasasında bulunan Nilgün Gülal ve Zühre Sağ olay yerinde hayatını kaybederken, 11 kişi de yaralandı. Yaralanan Bahattin Tan, Zahide Karadağ, Önden Özgen, Ferhat İntibay, Sevcihan Karadağ Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Zühre Arslan, Alev Karadağ Manisa Şehir Hastanesine, Aytun Karadağ Özel Akhisar Hastanesine kaldırıldı. Gülşen Tan ve Talat Özoğik Saruhanlı Devlet Hastanesine kaldırıldı.  Ancak ağır yaralı olan yolculardan biri daha hayatını kaybetti. Çarpışmanın etkisiyle minibüs de refüje çıkarak durabildi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve trafik ekibi sevk edilirken kazanın olduğunu duyan işçilerin yakınları da kaza yerine akın etti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi