Turgutlu Belediyesi Cami ve Okul Bahçelerini Dezenfekte Ediyor

Manisa'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 1354 kişiye ceza

Salihli’de bir mahallede karantina kaldırıldı

Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSuya Kavuşan Akpınar Sakinlerinden Başkan Ergün´e Teşekkür

Suya Kavuşan Akpınar Sakinlerinden Başkan Ergün´e Teşekkür: ?Suyumuz Geldi, Hayat Geldi?

GÖRDES - Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Gördes´in Akpınar Mahallesi´ni suya kavuşturarak vatandaşın yüzünü güldürdü.

Vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e teşekkür ederken, ?suyumuz geldi, hayat geldi´ diyerek sevinçlerini dile getirdi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, mahallelerin su sorunlarını çözüme ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Gördes Akpınar Mahallesi yapılan koordineli çalışmalar sonrasında sağlıklı içme suyuna kavuştu. Yapılan analizlerin ardından içilebilir raporu alınan ve saniyede 9 litre verime sahip suyun tüm bağlantıları yapılarak, şebekeye verilmeye başlandı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Akpınar Mahallesi´nde 700 metrelik terfi ve 450 metrelik enerji nakil hattı döşeme işlemi gerçekleştirdi. Sondaj sayesinde Damardı, Göksu ve Bademli mahallelerinin de su problemi ortadan kaldırıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e ve MASKİ´ye teşekkür etti.

?Siyasi görüş ayrı konu, hizmet ayrı bir konu?

Akpınar mahalle sakinlerinden İbrahim Hakkı Kaplan; ?Ben bu köyde daha önce muhtardım. Her türlü insanın siyasi görüşüne saygımız sonsuz. Cengiz Başkan´ımız ve MASKİ´nin köyümüze şu ana kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı hepsine teşekkür ediyoruz. Her zaman da Cengiz Başkanımın arkasındayız. Siyasi görüş ayrı konu, hizmet ayrı bir konu. Şu anda suyumuz yeterli. Sebep olanlardan, yapanlardan, yaptıranlardan Allah razı olsun.?

İlyas Arslan; ?Önceden suyumuz yoktu. Çok sıkıntı çektik.  Şimdi suyumuz geldi. Allah razı olsun. Suyumuz güzel. Sebep olanlardan Allah razı olsun.?

Ayşe Arslan; ?Suyumuz geldi. Cengiz Başkan´ımdan Allah razı olsun. Suyumuz geldi, hayat geldi.?

Akpınar Mahalle Muhtarı Yakup Arıoğlu; ?Bizi mağduriyetten kurtardınız. En büyük sorunumuz su sorunuydu. Bu sorunumuz giderildi. Cengiz Başkanımdan ve çalışanlarından, sebep olanlardan Allah razı olsun.?

Haber Kaynak : Haber Merkezi