Başkan Bilgin'den Takdir Edilecek Davranış

Başkan Bilgin'den Bulgaristan'a Maske Yardımı

Saruhanlı Belediyesi Canlı Müzik Sezonunu Açtı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan MASKİ’ye Ziyaret

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorŞEHZADELERE KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ

Şehzadeler Belediyesi’nin beş mahallede gerçekleştirmeyi hedeflediği ve bu uğurda 6 yıldır emek harcadığı kentsel dönüşüm projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan onay aldı. Kısa süre içinde hak sahipleri ile uzlaşı süreci başlayacak ve üç et

SARUHANLI - Şehzadeler Belediyesi’nin beş mahallede gerçekleştirmeyi hedeflediği ve bu uğurda 6 yıldır emek harcadığı kentsel dönüşüm projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan onay aldı. Kısa süre içinde hak sahipleri ile uzlaşı süreci başlayacak ve üç etapta gerçekleştirilecek projenin ilk ayağında TOKİ işbirliğiyle 600 konut yapılacak. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Manisa’ya geldi. Kentteki temaslarına Manisa Valiliği’ni ziyaret ederek başlayan Bakan Kurum’a ziyaretinde AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, İsmail Bilen, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal, Semra Kaplan Kıvırcık ile bakanlık bürokratları eşlik etti. Valilikte gerçekleştirilen toplantıda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerinde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm projesi ile ilgili sunum yaptı ve Bakan Kurum’dan projelerine destek talep etti. Başkan Çelik konuyla ilgili şöyle dedi; “Tarafımızdan teslim edilecek olan kentsel tasarım projelerinin tarafınızca onaylanması, kentsel dönüşüm bölgesinde oturan vatandaşlarımızın ekonomik seviyeleri iyi olmadığı için hak sahiplerine verilecek konutların m² birim fiyatlarının iyileştirilerek ve Eylül ayı itibariyle hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerinin yapılmasını arz etmekteyiz.” Başkan Çelik’in sunumunu ve taleplerini büyük bir dikkatle dinleyen Bakan Kurum, kentsel dönüşüm projesine onay verdi ve Başkan Çelik’e talep ettiği her konuda destek sözü verdi.   

Bakan Kurum yapılan toplantı sonrası yaptığı açıklamada “Biz kentsel dönüşümü son derece önemsiyoruz. Şehzadeler ilçemizde Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerinde yaklaşık 36,5 hektarlık alanı kapsayan alanda 3 etap halinde kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz. 1769 bağımsız bölüm var bu alanda. Hemen bu hafta vatandaşlarımız ile görüşmelere başlayacağız. Yıl sonuna kadar 600 konutun inşasına başlayacağız. En kısa sürede de tamamlayıp hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi