Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSaruhanlı’da Okullarda İstiklal Marşı Okundu

Salgın nedeni ile İstiklal Marşı öğrenciler ile birlikte okul bahçelerinde uzun zamandır okunamadığından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, 81 ildeki tüm okullarda bayrak töreni eşl

SARUHANLI - Salgın nedeni ile İstiklal Marşı öğrenciler ile birlikte okul bahçelerinde uzun zamandır okunamadığından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, 81 ildeki tüm okullarda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı okunması, öğrencilerin, öğretmenlerin ve ailelerin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik ederek gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakanlık merkez binasında gerçekleştirilen İstiklal Marşı törenine iştirak etti.

Saruhanlıda da tüm okullarda 11 Ocak Pazartesi günü saat 10:00 da İstiklal Marşı aynı anda söylendi. Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Osman Aguş ve Şube Müdürleri Neval Yaralı Milli Egemenlik İlkokulu/Ortaokulundaki törene okul idarecileri ile birlikte katıldı.

Öğretmenler, öğrenciler ve ailelerinde saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden balkon ve camlarından katıldı.

Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Osman Aguş tören sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, "Okullarımızın öğrenci sesleri ile cıvıl cıvıl olduğu günleri gerçekten çok özledik. İnşallah en yakın zamanda öğrencilerimiz ile birlikte İstiklal Marşımızı coşkulu bir şekilde tekrar söyleyeceğiz ve okullarımız öğrencilerimiz ile tekrar şenlenecek" dedi.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi