Belediye Kadın Basketbol İlk Maçına Çıkıyor

U14 Basketbol Altyapımız Kayıpsız İlerliyor

Dev Adamlarımız Bandırma Kırmızı’yı 70-65 Yendi

BİR ÜST KUŞAĞA TERFİ ETTİLER

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSaruhanlı’da “Mevlid-i Nebi” Programına Yoğun İlgi

Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından “Mevlid-i Nebi” programı düzenlendi.

Saruhanlı’da “Mevlid-i Nebi” Programına Yoğun İlgi

Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından “Mevlid-i Nebi” programı düzenlendi.

Serdar Yaralı Belediye Kültür Merkezinde gerçekleşen Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Aguş, İlçe Müftüsü Muhammed Koçak, Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Sabih Özer, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin okunduğu ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in örnek ahlakının anlatıldığı programda yoğun katılım sağlandı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i anlamak ve anlatmak amacıyla Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü öğrencileri tarafından Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Ömer Faruk Karakayış yaptı.

Karakayış, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimizin veladetinin miladi seneyi devriyesinde, Peygamberimizi bir nebze olsa anmak, anlamak, anlatmak ve yüreklerimizde hissetmek istedik. Bizlerde niyetlerimizi halis tutup bugün Peygamber Efendimizi anarak hayatlarımıza bir kere daha nakşetmeyi umuyoruz. Bu anlamlı günü anarken siz kıymetli misafirlerimizin teşriflerinden dolayı ve ayrıca emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, bu süreçte bize destek olan herkese teşekkür ediyorum" Dedi.

Öğrenciler tarafından ilahi okunması ve oratoryo gösterimi gerçekleşti.

“Mevlid – i Nebi” programında kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi