Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSaruhanlı’da İtfaiye ve Çevre Koruma Personeline İş Güvenliği Eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, hizmet birimlerine yönelik saha gözetimi ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini sürdürüyor.

SARUHANLI - Manisa Büyükşehir Belediyesi, hizmet birimlerine yönelik saha gözetimi ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından Daire Başkanı Uğur Başkal’ın katılımıyla Saruhanlı ilçesinde görev yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Katı Atık Transfer İstasyonu ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı hizmet birimlerine saha gözetimi yapılarak çalışan personellere Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü, COVİD-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak personellerine yönelik saha gözetimi ve eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uğur Başkal, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince çok tehlikeli sınıfa ait işyerlerindeki çalışanlara her yıl verilmesi gereken temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini, bulaş riskini minimum seviyeye indirmek amacıyla geçmiş yıllarda olduğu gibi tüm personellerin tek noktada toplanması yerine İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından 17 ilçemizdeki hizmet birimleri ziyaret edilerek gerçekleştirileceğini belirtti.

Sosyal Mesafe ve Hijyen Kuralları Ön Planda

COVİD-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve diğer hijyen kurallarına uyularak eğitimlerin devam ettiğinin altını çizen Daire Başkanı Uğur Başkal, ziyaret edilen birimlerdeki personellere kazaların önlenebilir olduğunu ve itfaiye personellerinin görevleri gereği karşı karşıya kaldığı durumlarda önceliğin vatandaşın can güvenliği ile kendi can ve iş güvenliklerini de sağlamaları olduğunu kaydetti.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi