Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSaruhanlı’da Gaziler Günü Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ’Mareşal’ ve ’Gazi’lik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü Saruhanlı’da da düzenlenen törenle kutlandı.

SARUHANLI - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ’Mareşal’ ve ’Gazi’lik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü Saruhanlı’da da düzenlenen törenle kutlandı.

Törene, Saruhanlı Kaymakamı Necmettin Yalınalp, Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçe Jandarma Komutanı Aykut Kurban daire amirleri, Kore, Kıbrıs ve Güneydoğu gazileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende Mülki İdare Amirliği, ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından Gazilere ve hediye verildi.

İlçemiz Kaymakamı Necmettin Yalınalp ve protokol üyeleri, Kutlama Programına katılan Gazilerin Gününü tek tek kutladılar.

-Kaymakam Yalınalp Gazilerin Gününü Kutladı-

Şehitlerin ve gazilerin milli varlığın güvenceleri olduğunu vurgulayan Kaymakam Necmettin Yalınalp, şu ifadelere yer verdi: “Bugün, bu toprakları yurt kılmak ve yurt tutmak üzere, canlarından ve serlerinden vazgeçerek mücadele veren kahraman gazilerimizin onur ve şeref günüdür. Bugün aynı zamanda, Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanı verilişinin 100. yıl dönümüdür. Tüm gazilerimizi minnetle anıyor, onların büyük bir cesaret örneği göstererek nail oldukları bu şerefi, milletçe büyük bir coşku ile paylaşıyoruz. Gazilerimizle şehitlerimiz milli varlığın güvenceleri, milli istiklalin yenilmez güçleridir. Onlardan bize kalan emanetlere sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur. Bu topraklar uğruna canlarını feda eden şehit ve gazilerimiz de, sonsuza kadar başımızın tacıdır. Bilinmelidir ki, söz konusu vatan olunca, şehadeti göze almış, gaziliği kader bilmiş bir millet olarak, yeryüzünde bizi yenecek, bu toprakları elimizden alabilecek hiçbir kudret bulunmamaktadır. Bu cennet vatan ezanımızın, bayrağımızın, milletimizin müstahkem kalesidir ve inşallah ilelebet böyle kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize esenlikler diliyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”