Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorSaruhanlı’da “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” Kampanyası

Saruhanlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde Saruhanlı’da ki Oda Başkaları bir araya gelerek vatandaşların alışverişlerini ilçedeki esnaf ve sanatkârlardan yapamaları için “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık”

SARUHANLI - Saruhanlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası öncülüğünde Saruhanlı’da ki Oda Başkaları bir araya gelerek vatandaşların alışverişlerini ilçedeki esnaf ve sanatkârlardan yapamaları için “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık” sloganıyla kampanya başlatıldı. Bu kampanya basın açıklaması ile vatandaşlara duyuruldu.

Saruhanlı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda gerçekleştirilen Basın Açıklamasına, Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, SAruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Arif Bilek, Saruhanlı S.S. 19 Nolu Saruhanlı Kooperatif Başkanı Ramazan Uzundal ve esnaf odası yönetim kurulu katıldı.

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, burada yaptığı konuşmada; “Bilindiği üzere tüm dünyada ülkemizin de içinde bulunduğu büyük bir salgın yaşıyoruz. Bu dönemde en çok etkilenen işletmelerin küçük ve orta ölçekli yerel esnaflar olduğu aşikârdır. Üyelerimiz günlerce işletmelerini kapatmak zorunda kalmış, çoğu zaman günlük giderlerini bile karşılamakta zorluk çekmişlerdir. Verilen desteklerle beraber en büyük destekçilerinin bizler olması gerekmektedir. Bu günlerde Saruhanlı’da ki yerel esnaflarımızdan alışverişlerimizi yaparak onların zor günlerde yaşadığı sıkıntıların önüne geçelim.

İlçede yaşayan vatandaşlarımız eskiden olduğu gibi yine evlerinin ihtiyaçlarını mahallelerindeki esnaf ve sanatkârlardan yapmalarını sağlamasını önemsiyoruz.” Dedi.

Kenez, esnafın, vatandaşların destekleriyle marketlere karşı ayakta kalabileceğini dile getirerek, bu konuda ilçe halkından destek istedi.

Diğer oda başkanları da bu konuda Başkan Kenez ile aynı fikirde olduklarını belirterek, “Gün dayanışma günü” şeklinde konuştular.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi