Saruhanlı´da MHP´liler Meydanda ´Andımız´ı okudu

Milliyetçi Hareket Partisi Saruhanlı İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları Saruhanlı Temsilciği üyesi bir grup Ülkücü Saruhanlı´nın 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı´nda toplanarak hep bir ağızdan ´Andımız´ı okudu.

SARUHANLI - Milliyetçi Hareket Partisi Saruhanlı İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları Saruhanlı Temsilciği üyesi bir grup Ülkücü Saruhanlı´nın 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı´nda toplanarak hep bir ağızdan ´Andımız´ı okudu. 

Milliyetçi Hareket Partisi Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu, okullarda yeniden ´Andımız´ın okutulmasını istediklerini belirtti. 

Danıştay´ın ´Andımız´ı kaldıran kararı iptal etmesinden sonra okullarda okutulan ´Andımız´ın yeniden okutulmaya başlanacak mı sorusu merak ediliyor iken Saruhanlı Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücüler ´Andımız´ın yeniden okullarda okutulmasını destek amacıyla ilçe meydanında ´Andımız´ı okudu. 

15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı toplanan MHP´liler ülkücü gençler ülkücü yemini ederek hep bir ağızdan ´Andımız´ı haykırdı. 

?Türk mü değilsiniz, doğru mu değilsiniz, çalışkan mı değilsiniz.?

 Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Baki Ulu burada yaptığı açıklamada ?Ve nihayet adalet geç de olsa tecelli etti? diyerek şunları ifade etti: ?Danıştay´ın verdiği karar neticesinde kardeşlerimiz okullarında, yağmur, çamur, kar, kış demeden andımızı şevkle okuyacaktır. Tarihimize bakınca andımızın neresi yanlış gelmektedir, neresinden gocunmaktadırlar anlamak çok güçtür. Türk mü değilsiniz, doğru mu değilsiniz, çalışkan mı değilsiniz.?

?Türk yurdunda Türküm demenin suç haline dönüştüğü bu ihanet süreci gün gelecek sahiplerinin başına çalınacaktır. Türklüğe ve Türk milletine yapılan bu saldırıların hesabı, asla mahşere kalmayacaktır. Varlığını Türk varlığına armağan eden Türk milliyetçileri bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de andımızı daha gür bir sesle okumaya devam edecektir.? 

?Türk´üz, Müslümanız, bu topraklarda bizlere emanettir? 

İlçe Başkanı Ulu şöyle dedi; ?Bu topraklar Atatürk´ün de dediği gibi mazide Türk´tü, bugün de Türk ve gelecekte de Türk olarak kalacaktır. Bu milletin bağrından çıkan evlatlarımız Türk yurdunda, Türk adının yasaklanmasına asla izin vermeyecektir. Türk´üz, Müslümanız, bu topraklarda bizlere emanettir.?

Başkan Ulu, okullarda yeniden ´Andımız´ın okutulmasını istediklerini belirtti.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi