Belediye Kadın Basketbol İlk Maçına Çıkıyor

U14 Basketbol Altyapımız Kayıpsız İlerliyor

Dev Adamlarımız Bandırma Kırmızı’yı 70-65 Yendi

BİR ÜST KUŞAĞA TERFİ ETTİLER

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorOp.Dr.Pınar Eroğlu: “İdeal Saç Ekimi doğal görünümdedir”

Deri problemleri, beslenme, stres, genetik faktörler, dış etkenler, vitamin ve mineral eksikliği gibi birçok nedenle yaşanan saç kaybı kişinin psikolojik açıdan etkileyen bir sağlık sorunu.

SARUHANLI - Deri problemleri, beslenme, stres, genetik faktörler, dış etkenler, vitamin ve mineral eksikliği gibi birçok nedenle yaşanan saç kaybı kişinin psikolojik açıdan etkileyen bir sağlık sorunu. Özellikleri erkeklerin karşılaştığı bu durum, saç ekimi operasyonlarındaki gelişmelerle iyi bir görümüne dönüştürülebiliyor.  Ancak basit bir estetik işlem gibi görünse de yetkin bir hekim ve sağlıklı şartlarda yapılmadığında hem estetik hem de sağlık  açısından sorunlara sebep oluyor. Özel Nets Polikliniği Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Pınar Eroğlu saç ekimi yaptıracaklara uyarılarda bulundu.

Saç dökülmelerinin stres, üzüntü, kalıtsal, hamilelik ve doğum, yanlış ya da yetersiz beslenme gibi pek çok sebebe bağlı olabileceğini belirten Dr.Pınar Eroğlu, “Günde 100 adet saç teli kaybı normal olarak kabul edilirken, 100’den fazla, dikkat çekecek seviyeye ulaşmış ve belli bölgelerde açılmalara sebebiyet veren dökülmeler, bir problemin sinyallerini verir. Her tip saç dökülmesi için uygulanabilecek yöntem farklıdır ve tedavi edilemeyecek bir dökülmeyse en etkili yöntem saç ekimidir” dedi. 

Dr.Eroğlu, farklı saç ekimi tekniklerinin olduğunu ve FUE tekniğini kullandıklarını belirterek yöntemi şöyle anlattı: “Foliküler ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin, teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Nakledilecek foliküler üniteler saçlı deriden tek tek özel bir aletle alınarak kökler yeni yerlerine aynı gün yerleştirilir. Bu yöntem, prensip olarak vücuttaki kılların çıkarılarak kullanılmasına olanak sağladığı gibi, başka tekniklerle bir arada da yapılabilir.”  

Hekim ve yardımcı sağlık personeli şart

Saç ekiminde en önemli konunun yapan ekibin uzmanlığı ve steril bir ortam olduğuna vurgu yapan Pınar Eroğlu, “Saç ekimi basit bir işlem değil bir tür cerrahi operasyondur. En az bir uzman hekim ve yardımcı personel olması gerekir. Hijyen şartlar çok önemlidir. Ayrıca kişiye doğal görünüm kazandırmak da çok önemlidir” dedi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi