Turgutlu Belediyesi Cami ve Okul Bahçelerini Dezenfekte Ediyor

Manisa'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 1354 kişiye ceza

Salihli’de bir mahallede karantina kaldırıldı

Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorÖğrenciler Pi sembolü oluşturdu

Selendi ilçesinde öğrenciler Dünya Pi Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikleri kapsamında okul bahçesinde Pi sembolü oluşturdu.

SELENDİ - Selendi ilçesinde öğrenciler Dünya Pi Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikleri kapsamında okul bahçesinde Pi sembolü oluşturdu.
Her yıl Pi sayısına en yakın değer olan 3,14´ü anımsattığı için her yılın 3. ayın 14. gününde kutlanan Dünya Pi Sayısı Günü etkinlikleri kapsamında Selendi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında okul bahçesinde toplanan 210 öğrenci Pi sembolü oluşturdu. Ardından da okulda oluşturulan Matematik Sokağının açılışı yapıldı. Matematik Sokağının açılışına İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Hasan Karakuş ve Mehmet Alakoyun, Okul Müdürü Ahmet Ataşman, müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Matematik Sokağındaki zeka oyunları köşesini, bilim kitaplığını ve duvarlardaki çizimleri ilgiyle inceleyen Milli Eğitim Müdür vekili Hasan Karakuş, çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Açılışın ardından Pi sembollü pasta kesilerek öğrenci ve misafirlere ikram edildi. Etkinlikte Pi sayısının virgülden sonraki basamaklarını ezberden sayma yarışması düzenlendi. Yarışmada 138 basamak ezberleyen 7/B sınıfı öğrencisi Fatmanur Yıldız birinci oldu. Dereceye giren öğrencilere Okul Müdürü Ahmet Ataşman tarafından ödüller verildi. Son olarak Muş Sungu Vakıfbank Kız Yatılı Bölge Ortaokuluyla yapılan Pi Kartpostal Kardeşliği Projesi kapsamında Muş´tan gelen kartpostallar öğrencilere dağıtıldı.