Belediye Kadın Basketbol İlk Maçına Çıkıyor

U14 Basketbol Altyapımız Kayıpsız İlerliyor

Dev Adamlarımız Bandırma Kırmızı’yı 70-65 Yendi

BİR ÜST KUŞAĞA TERFİ ETTİLER

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorNEBİL ÖZGENTÜRK, GÜLDÜRÜRKEN DÜŞÜNDÜRDÜ

Yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk, Bonny Food Sohbetleri’nin üçüncü konuğu oldu.

SARUHANLI - Yazar ve yönetmen Nebil Özgentürk, Bonny Food Sohbetleri’nin üçüncü konuğu oldu. Özgentürk, kimi zaman güldürürken kimi zaman da düşüncelere daldırarak, konuklara bir kendini sorgulayış yaşattı.

Belgeselci kimliği ve Bir Yudum İnsan programıyla hafızalarda yer eden gazeteci yazar Nebil Özgentürk, konuk olduğu Bonny Food’da yaptığı programlardan ve dokunduğu insan hayatlarından paylaşımlar yaptı. Özgentürk ayrıca “O, Daima Şıktı”, “Yıllar ve Yüzler” ve “Masumiyet Çağı İnsanları” adlı kitaplarını konuklar için imzaladı.

Gazeteci yazar Nebil Özgentürk, Özlem Ünsoy’un evsahipliği yaptığı İZİKAD (İzmir İş Kadınları Derneği) üyeleri ve davetlilerin katıldığı söyleşiye konuk oldu. Dünyanın en güçlü organı yazılı ve görsel basının gücünü kaybettiğini vurgulayan Nebil Özgentürk, yeni neslin dijital çağın eline düştüğünden dem vurdu. Türkiye’nin siyasi ve kültürel tarihini göstermek gerektiğini dile getiren  Özgentürk, “Kendi tarihini, kültürünü, siyasetini bilmeyen gençler yetiştirmek istemiyorsak belgesel yapımcılarının gençlerin diline inmeleri gerekiyor. Belgeseller, yarışma programlarından geride kalmayacak ki gençlerimiz edebiyatçısını, bilim adamını, tanıyıp kendi kültürü ile yoğrularak yetişecek” dedi.

Kişisel hayatından da anekdotlar paylaşan Özgentürk, kendini dönüştüren insanların hikayesini sevdiğini belirtti. Adana’da doğduğunu ve babasının askere gidene kadar okuma bilmediğini söyleyen Özgentürk, babasının maceralı hayatını belgesele çevirmediği için hayıflandı.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi