Belediye Kadın Basketbol İlk Maçına Çıkıyor

U14 Basketbol Altyapımız Kayıpsız İlerliyor

Dev Adamlarımız Bandırma Kırmızı’yı 70-65 Yendi

BİR ÜST KUŞAĞA TERFİ ETTİLER

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMütevelli, MASKİ’yle Dönüşümü Yaşadı

​​​​​​​MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Mahallesine 500 tonluk içme suyu deposu ile saatte 45 metreküp su arıtımı yapan içme suyu arıtma tesisi inşa etti. Mahalleye ayrıca 23 kilometre de içme suyu hattı döşendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Mahallesine 500 tonluk içme suyu deposu ile saatte 45 metreküp su arıtımı yapan içme suyu arıtma tesisi inşa etti. Mahalleye ayrıca 23 kilometre de içme suyu hattı döşendi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla mahallelerin dönüşümüne imza atıyor. Bu kapsamda, Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli Mahallesi de MASKİ’nin yatırımları ile beklediği hizmetlere kavuştu. Mahallede ilk olarak 23 kilometre içme suyu şebeke hattı döşeme çalışması gerçekleştirildi. Ardından da 27 bin metrekare kilit parke taş döşendi. Son olarak ise saatte 45 ton içme suyu arıtma kapasitesine sahip tesiste arıtılan su 500 tonluk içme suyu deposundan mahalleye verilemeye başlandı. Mütevelli’ye MASKİ tarafından 7 milyon 200 bin TL yatırım yapıldı.

Mütevelli’ye 7 milyon 200 bin TL yatırım yapıldı

Mütevelli halkını tam anlamıyla rahata kavuşturmak amacıyla önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Mahallemizde A’dan Z’ye içme suyu altyapı sistemi temin ettik. İçme suyu hattından deposuna ve arıtma tesisine kadar çok önemli bir yatırım yaptık. Mütevelli Mahallesi sakinlerinin daha sağlıklı ve güvenli altyapıyla tanışması için 7 milyon 200 bin TL değerinde bir yatırıma hayat verdik. Mahallemizde üstyapı çalışması da gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmanın hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi