Adnan Menderes Caddesi Prestij Caddesi Oluyor

Büyükşehir Terminallerde Tüm Tedbirleri Aldı

Ösen: “İşsizler için yeni bir destek paketi açıklanmalı”

DENİZCİLER YARIN VİRA BİSMİLLAH DİYOR

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorMANİSA'DA VATANDAŞLARA BALKONDA SPOR KEYFİ

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri programında yer alan "Halka Ortak Spor Yaptırma" etkinliği kapsamında evde kalan vatandaşlara yönelik balkonda spor yaptırıyor.

SARUHANLI - Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri programında yer alan "Halka Ortak Spor Yaptırma" etkinliği kapsamında evde kalan vatandaşlara yönelik balkonda spor yaptırıyor. Kutlama çerçevesinde Manisa'nın birçok mahallesinde vatandaşların ayağına spor götürülüyor.

İl Müdürlüğünün cimnastik antrenörü Mehmet Ali Ekin ve Pilates antrenörü Tuğçe Özduman, düzenlenen organizasyonla vatandaşlara balkondan egzersiz yaptırdı.

VATANDAŞLAR: "HER GÜN GELİN"

Hareketleri eksiksiz bir şekilde yapmaya özen gösteren vatandaşlar, yapılan uygulamadan oldukça memnun kaldılar. Oldukça keyifli anlar yaşayan vatandaşlar,  "Spor ayağımıza kadar geldi. Evde hareketsiz kaldığımız şu günlerde spor yapmanın keyfini yaşadık. Çok güzel bir uygulama. İl Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz ve bu uygulamanın her gün yapılmasını diliyoruz" dediler.

ÖZTÜRK: "PANDEMİ SONA ERENE KADAR SPORU TÜM BALKONLARIMIZA YAYACAĞIZ"

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, "Evde Kal, Hareketsiz Kalma" sloganı ile fiziksel hareketliliğin kaybedilmemesini amaçladıklarını söyledi. "Balkonda spor" uygulamasının daha ilk günden çok sevildiğine dikkat çeken Öztürk, "Pandemiye karşı sağlığımızı korumak için evde kalıyoruz. Ancak bu da bir süre hareketsiz yaşama yol açıyor.

Düzenli egzersiz yapmanın sağlığımız üzerinde çok önemli olumlu etkileri var. Sporla günlük hayatın stresini atarken, ruh ve beden sağlığını koruyabiliriz. Buna bağlı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımız himayelerinde ilk olarak dijital ortamda spor eğitimlerine başlamıştık, şimdi de 'halka ortak spor yaptırma' etkinliğinin startını vermiş bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın balkondan katıldıkları etkinliğe daha ilk günden ilgi duyması, bizleri memnun etti. Halkımız spora karşı oldukça duyarlı. Bu süreçte vatandaşlarımızın evlerine konuk olacağız ve hep birlikte spor yapacağız. Sporsuz bir hayat düşünülemez. Salgın sona erene kadar tüm evlerimizin balkonlarından hareketli olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi