Koldere´ye 400 Tonluk İçme Suyu Deposu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere Mahallesi´ne daha kesintisiz içme suyu temin etmek için 400 tonluk su deposu inşaatına başladı. Muhtar İbrahim Durbay, mahallelerine büyük yatırımlar yapıldığını söyledi.

SARUHANLI/KOLDERE - MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere Mahallesi´ne daha kesintisiz içme suyu temin etmek için 400 tonluk su deposu inşaatına başladı. Muhtar İbrahim Durbay, mahallelerine büyük yatırımlar yapıldığını söyledi. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hayata geçirdiği projelerle belde durumundan mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından Koldere Mahallesi´nde yürütülen çalışmalar kapsamında, 30 kilometrelik kanalizasyon hattı döşeme çalışmasını tamamlayan MASKİ, 27 kilometrelik içme suyu hattı döşeme işini ise yarıladı. MASKİ ekipleri mahallede son olarak 400 tonluk bir içme suyu deposu inşa etmeye başladı. Mahallede ayrıca, 100 tonluk bir içme suyu deposu daha inşa edilecek.

?Mahallemize büyük yatırımlar yapılıyor?

Mahalle Muhtarı İbrahim Durbay, ?Yapılan çalışmalar mahallemiz için çok güzel. 50 yıllık deforme olmuş hatların, artık miadını doldurmuş depoların yenilenmesi Koldere sakinleri için büyük mutluluk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün´e ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun´a çok teşekkür ediyoruz. Mahallemize büyük yatırımlar yapılıyor. Allah razı olsun? dedi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi