Adnan Menderes Caddesi Prestij Caddesi Oluyor

Büyükşehir Terminallerde Tüm Tedbirleri Aldı

Ösen: “İşsizler için yeni bir destek paketi açıklanmalı”

DENİZCİLER YARIN VİRA BİSMİLLAH DİYOR

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorGüvenli Çalışma Ortamı için Personele Gaz Algılama Eğitimi

MASKİ Genel Müdürlüğü, olası iş kazalarına yönelik il genelinde hizmet veren atıksu arıtma tesislerinde gaz algılama sistemleri eğitimi düzenleyerek çalışan sağlığını güvence altına alıyor.

MANİSA - MASKİ Genel Müdürlüğü, olası iş kazalarına yönelik il genelinde hizmet veren atıksu arıtma tesislerinde gaz algılama sistemleri eğitimi düzenleyerek çalışan sağlığını güvence altına alıyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında olası iş kazalarının önüne geçmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla il genelinde hizmet veren atıksu arıtma tesislerinde görev yapan personelin iş güvenliği eğitimlerine de büyük önem veriliyor. Tesislerin terfi merkezinde bulunan hidrojen sülfür ve metan gazlarının sızmasının ve herhangi bir tehlike yaratmasının önüne geçmek amacıyla çalışanlara rutin eğitimler düzenleniyor. Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı tarafından verilen uygulamalı eğitimler kapsamında gaz algılama, ihbar, uyarı ve havalandırma sistemleri ile gaz zehirlenmelerinin önüne geçilerek, iş ve işçi güvenliği sağlanıyor. Akhisar, Soma, Kırkağaç, Karakurt, Gelenbe, Saruhanlı, Keçiliköy ve Gölmarmara Atıksu Arıtma Tesislerinden başlayan uygulamalı eğitimler, il genelinde hizmet veren tesislerin tamamında yapılacak.

“İş güvenliği her zaman önceliğimiz”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “İlimizin tamamında gerek hizmet kalitemizi yükseltmek, gerekse de bünyemizde görevli personelimizin çalışma koşullarını iyileştirmek adına birçok çalışmalar yapıyoruz. Düzenli aralıklarla tekrarladığımız eğitimlerimiz de bunların başında yer alıyor. İş güvenliği her zaman önceliğimiz. Her zaman mevcut olan riskleri mümkün derecede ortadan kaldırmak için bu eğitimler yoluyla bilinçlendirme ve uygulama çalışmalarımız sürecek” dedi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi