Turgutlu Belediyesi Cami ve Okul Bahçelerini Dezenfekte Ediyor

Manisa'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 1354 kişiye ceza

Salihli’de bir mahallede karantina kaldırıldı

Açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorGevenlik Sulama Göleti İhaleye Çıkıyor

Saruhanlı İlçesine bağlı Sarıçam mahallesindeki paklıdere üzerine inşa edilen Gevenlik Göleti ve Sulaması ikmali yapım işi, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından 24 Ocak 2017 tarihinde ihale edilecek.

SARUHANLI - Saruhanlı İlçesine bağlı Sarıçam mahallesindeki paklıdere üzerine inşa edilen Gevenlik Göleti ve Sulaması ikmali yapım işi, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından 24 Ocak 2017 tarihinde ihale edilecek.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, yüklenici firmadan kaynaklanan sorun nedeniyle yapımı aksayan göletin tamamlanması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Kendisinin de yakından takip ettiği gölet inşaatının DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından 24 Ocak 2017 tarihinde ihale edileceğini ve ihale şartnamesine göre işin 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasının öngörüldüğünü belirten Yaralı, şunları kaydetti;

"İnşallah Saruhanlımız büyük bir yatırıma daha kavuşacak. Bizlerde konuyu yakından takip ediyoruz. Gevenlik Sulama göleti önümüzdeki ay ihaleye çıkıyor. Göletin yapımı tamamlandığında Paşaköy, Sarıçam, Kalemli, Çaltepe, Tepecik, Karayenice ve Halıtlı mahallelerinde binlerce dekar tarım arazisi suya kavuşacak. Yöremiz için şimdiden hayırlı olsun.?

Maliyeti 5 milyon lira olan Gevenlik Sulama Göleti´nin tarımsal sulama amaçlı kullanımının yanı sıra yöreye coğrafi açıdan farklı bir güzellik katacağını da sözlerine ekleyen Yaralı, 1 milyon 780 bin metreküp su tutma kapasitesine sahip olan ve 216 bin metrekare alanı kapsayan göletin uzunluğunun 301, yüksekliğinin ise 34 metre olduğunu söyledi.

 

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi