Korku filmi gibi: Canavar Otu Kâbusu

Sıfır Atık Projesiyle büyük tasarruf

Altyapı İhtiyaçları Karşılanıyor

Akhisar Süleymanlı’da Saniyede 7 Litre Verime Sahip Suya Ulaşıldı

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorEÜ’de “Kitap Okuma Etkinliği- Sen de Okuduğunu Paylaş”

Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi önünde ‘Kitap Okuma Etkinliği’ düzenlendi.

SARUHANLI - Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi önünde ‘Kitap Okuma Etkinliği’ düzenlendi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Prof. Dr. Mehmet Ersan, senato üyeleri, çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katılım gösterdiği etkinlikte, kitapseverlerle buluştu. Yoğun katılımın olduğunu etkinlikte keyifli anlar yaşandı.

Etkinlikte katılımcılarla birlikte kitap okuyan Rektör Budak, “Egeli öğrencilerimizin, kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu bildiklerinden hiç şüphem yok. Burada amacımız hem kitap okumanın önemini daha da vurgulamak hem de öğrenciyle bir arada bulunarak öğretmen-öğrenci ilişkisini güçlendirebilmek. Bu nedenle böyle etkinlikleri yararlı buluyorum. Ayrıca kitap bağışında bulunanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Ege Üniversitesi Kütüphanesi’nin daha aktif kullanılabilmesi için pek çok çalışmaya imza attıklarını söyleyen Rektör Budak, “Şu an elektronik yayın sayısını artırıyoruz ve bu bizim için çok önemli. Araştırma Üniversiteleri arasında yer almak isteyen bir üniversite olarak öğrencilerimizin daha fazla yayına ulaşmasını istiyoruz. Geçen senelerde başlatmış olduğumuz bir uygulama ile yıl içerisinde 4 ay boyunca 7/24 kütüphane hizmeti verilmesini sağladık. Öğrencilerimizden talep gelirse bu süreyi uzatıp tüm dönem boyunca 7/24 kütüphane hizmeti vermeye açığız. Kütüphanenin aktif kullanıldığını görmek bizi tabii ki mutlu eder” diye  konuştu.

Etkinlik, Ege Üniversitesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin Ege Üniversitesi Kütüphanesi’ne kitap bağışı yapması ile son buldu. Rektör Budak, kitap bağışı yapan herkese teşekkür ederek kitap ayracı hediye etti.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi