Develi’de Tarla Sularken Traktör Yanarak Kül Oldu

Manisa BBSK, Antrenmanlara Başlıyor

Saruhanlı'da Kurutmalık Domatesler Tarlalara Serildi

DEĞERLİ ZAMANLAR PROJESİ BAŞLADI

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan MASKİ’ye Ziyaret

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Emrah Berat Birsen ve yetkili mühendisleri makamında ağırladı.

SARUHANLI - MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Emrah Berat Birsen ve yetkili mühendisleri makamında ağırladı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Avrupa Birliği destekli ‘Belediyeler İçin Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliğine Yönelik Tedarik Projesi’ kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Emrah Berat Birsen ile yetkili personelleri makamında ağırladı. Ziyarette, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç da hazır bulundu.

Pompa montajları başladı

Ziyarette, proje kapsamında Manisa merkezdeki içme suyu tesislerinin yanı sıra Akhisar, Alaşehir, Salihli, Soma ve Turgutlu’da ilçe merkezlerinin su ihtiyacını karşılayan büyük tesislerde elektrik motoru ve pompalar yeni nesil sistemlerle değiştirilmeye başlanması görüşüldü. Toplamda 37 adet dalgıç pompa ve elektrik motoru ile 16 adet yatay milli motopomp ve 2 adet dik milli motopomp olmak üzere 55 adet pompa ve 55 adet pano değişiklikleri yapılacak. İlçelerdeki tesislerde yapılan çalışmalar MASKİ ve yüklenici firma teknik ekipleri tarafından incelendi.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi
sas.com