Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur Görevine Başladı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur, Saruhanlı Devlet Hastanesi'ndeki görevine başladı.

SARUHANLI - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur, Saruhanlı Devlet Hastanesi'ndeki görevine başladı.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Salim Babuş, yeni göreve gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur'u ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi.

Geçtiğimiz günlerde Saruhanlı Devlet Hastanesine ataması yapılan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur, hasta kabulüne başladı.

Yapılan atamalar ile Saruhanlı Devlet Hastanesinden hasta kabulüne başlayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur, 1990 yılının mart ayında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak Akhisar’da doğdu. İlkokulu Beyoba kasabasında, ortaokulu Akhisar’da, liseyi ise T.C. Ziraat Bankası Balıkesir Fen Lisesi’nde okudu. 2008 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Uzman Dr. Onur, Yabancı dil hazırlık ve altı yıllık tıp eğitiminin ardından 2015 yılında Tıp Hekimi olarak mezun oldu. Hekimlikte ilk görev yeri devlet hizmet yükümlülüğü ataması ile Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde başlayan Onur, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Çocukluk hayalim olan çocuk hekimliği için Tıpta Uzmanlık Sınavı sonrası 2016 yılında İzmir S.B.Ü. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başladım. Dört yıllık çocuk hekimliği ihtisası sonrası Haziran 2020’de çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlığımı aldı. Eylül 2020’de başladığım Saruhanlı Devlet Hastanesi'nde görevime devam etmekteyim.”

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Derşan Onur, Evli, 3 aylık bir çocuk babası.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi