Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBüyükşehir’den 30 Bin Metre Karelik Peyzaj Uygulaması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Karaçay Deresi’nin çevresinde yer alan 30 bin metre karelik atıl alana bitkisel peyzaj uygulama projesiyle can veriyor. Kentteki yeşil dokuyu güçlendirecek projede, mevcut alana yaklaşık 1200 ağaç dik

SARUHANLI - Manisa Büyükşehir Belediyesi, Karaçay Deresi’nin çevresinde yer alan 30 bin metre karelik atıl alana bitkisel peyzaj uygulama projesiyle can veriyor. Kentteki yeşil dokuyu güçlendirecek projede, mevcut alana yaklaşık 1200 ağaç dikilecek, peyzaj düzenlemesi ve aydınlatma çalışmasıyla alan yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi, Karaçay Deresi’nin çevresinde yer alan 30 bin metre karelik alanda bitkisel peyzaj uygulaması için çalışmalara başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş ile birlikte peyzaj uygulamasının yapılacağı atıl alanda incelemede bulundu.

“Atıl alana can verecek”

Atıl alana can verecek olan proje hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda kentteki yeşil varlığın arttırılmasına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Güzelyurt Mahallemizde ‘Soma Maden Şehitleri Hatıra Ormanı’nın da içerisinde bulunduğu Karaçay Deresi’nin çevresindeki 30 bin metre karelik alanda bitkisel peyzaj uygulamasına başlıyoruz” dedi.

Projede neler var?

Geleceğe bırakabilecek en değerli mirasın yeşil alan olduğu bilinciyle hareket ettiklerine dikkat çeken Göktaş, “Mevcut alana koru oluşturma niteliğinde yaklaşık 1200 adet ağaç dikilecek. Peyzaj uygulamasının ve damla sulama sisteminim de yapılacağı projede son olarak aydınlatma çalışması yapılacak. Yapılacak olan bu çalışmayla, hem şehrimize yeni yeşil alan kazandıracağız, hem de atıl arazideki kötü görünüme son vereceğiz. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da gerçek anlamda ilk çevrecilerinden olan Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’yi örnek alarak, kentteki yeşil dokuyu arttırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biliyoruz ki, geleceğe bırakabilecek en değerli mirasımız yeşil alanlarımız” ifadelerinde bulundu.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi