Burhan Tezcan Gümbür Gümbür Geliyor

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine sayılı günler kala, Saruhanlı´da Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhan Tezcan, rakiplerinden açık ara farkla önde gidiyor.

SARUHANLI - 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine sayılı günler kala, Saruhanlı´da Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhan Tezcan, rakiplerinden açık ara farkla önde gidiyor.

Türkiye, 5 yıllığına görev yapacak "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" üyelerini belirlemek için 31 Mart´ta sandık başına gidecek.

Bu kapsamda birçok anket firması tarafından çok sayıda il ve ilçede seçmenlerin nabzı yoklandı. Saruhanlı ilçesinin de yer aldığı araştırmaya göre, Saruhanlı´da Cumhur İttifakı´nın adayı Burhan Tezcan yüzde 60´lara varan oy oranıyla anketlerden birinci çıkıyor.

Millet İttifakı´nın Adayı ikinci sırada yer alırken, Saadet Partisi´nin Adayı üçüncü, Bağımsız Türkiye Partisi´nin adayı dördüncü, Vatan Partisi´nin adayı ise beşinci ve son sırada bulunuyor.

SARUHANLI´DA 3 DÖNEMDİR AK PARTİ KAZANIYOR

2004, 2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Saruhanlı´da sandıktan Ak Parti birinci çıktı. 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Saruhanlı´da yine iktidara yürüyen Ak Parti´nin adayı Burhan Tezcan´ın MHP´nin de desteğiyle seçimi açık ara farkla kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

BURHAN TEZCAN´DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Başkan Adayı Tezcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 31 Mart´ta seçimi kazanıp, Saruhanlı´da büyük bir değişim ve dönüşüm başlatacaklarını ifade ederek şunları kaydetti;

"Allah´ın izni, milletimizin de desteğiyle 31 Mart akşamı büyük bir zafere imza atacağız. 3 aydır yoğun bir seçim sürecindeyiz. Kapı kapı evlerde, sokak sokak mahallelerde, en önemlisi de gönüllerde seçim kampanyamızı yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz. Gittiğimiz her yerde büyük bir coşkuyla karşılanıyoruz. Halkımız kararını çoktan vermiş. Büyük bir feraset sahibi olan yüce milletimiz tercihini yapmış, hiç bir gizli pazarlığı olmayan, ülkenin bekası için çalışan Cumhur İttifakı´nda karar kılmış. Bu yüzden halkımız 31 Mart Pazar günü sandık başına gittiğinde vicdanının sesini dinleyerek oyunu kullanacaktır."

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi