TSYD Voleybol Turnuvası’nda birinci belli oldu

Cabadak, “ Yüksek Tempolu Basketbolumuzu Sahaya Yansıtmamız Lazım”

Basketbol Takımımız Manisa’daki Hazırlıklarını Tamamladı

Şampiyonumuz Fethiye’de Esti

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBelediye personeli sağlık kontrolünden geçti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İş Sağlığı Ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nün, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ‘de görevli BESOT AŞ. işçi personellerini sağlık kontr

MANİSA - Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İş Sağlığı Ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nün, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ‘de görevli BESOT AŞ. işçi personellerini sağlık kontrolünden geçirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, İş Sağlığı Ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nün, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ‘de görevli BESOT AŞ. işçi personellerini geçici sağlık sorunlarından, meslek hastalıklarından koruyabilmek ve tedbir alabilmek amaçlı çalışmaları devam etmektedir. Bu kapsamda 17 ilçede Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ‘de görevli BESOT AŞ. işçi personelleri için periyodik sağlık muayeneleri planlanarak kontrolleri başladı. 23 Eylül 2019 tarihi itibari ile gezici sağlık ekipleri tarafından başlanan sağlık kontrolü İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Fulden Özdemir kontrolünde devam ediyor. Sağlık kontrolünde işitme ve solunum fonksiyon testleri, akciğer grafisi, kan tahlil ve tetkiklerinin yanı sıra personellerin çalışma alanlarına göre portör muayeneleri yapıldı. Yapılan sağlık taramasını yerinde takip eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Uğur Başkal, sağlık ekiplerinden bilgi aldı. Daire Başkanı Başkal, yapılan sağlık taramasıyla ilgili olarak, “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında temel görevlerimizden biri olan personellerin periyodik muayenelerini personellerin çalışma sahasına göre özelleştirerek yapmaktayız.  Bu organizasyon ile işimize olan hakimiyetimizi ve çalışanımıza olan özverimizi göstermekteyiz“ dedi.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi