Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBedeller Cami Bahçesi Yenilendi

Saruhanlı Belediyesi tarafından Bedeller Mahallesi cami bahçesinde başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandı.

SARUHANLI - Saruhanlı Belediyesi tarafından Bedeller Mahallesi cami bahçesinde başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçedeki ibadethanelerin her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade etti.

Bu kapsamda birçok caminin bahçesini yenilediklerini, eskiyen şadırvan ve tuvaletleri yıkıp yerine yenilerini inşa ettiklerini, camilerin boya ve badanalarını yaptıklarını dile getirdi.

Bedelleri mahalle camisinin bahçesinde başlattıkları yenileme çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Bilgin, "Cami bahçesini genişlettik. Eski şadırvanı yıkıp yerine yenisini yaptık. Bahçenin zemin kaplamalarını değiştirdik. Bedeller mahallemize hayırlı olsun. Dedi.

Geçtiğimiz haftalarda ilçenin Dilek mahallesinde bulunan Cemevinin de bazı ihtiyaçlarını yerine getirdiklerini anımsatan Bilgin, her türlü inanca saygılı olduklarını ve bu doğrultuda camilerin ve cem evlerinin gereksinimlerini yerine getirmeye devam edeceklerini belirtti.