Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBaşkan Okur" Gediz boşa akmasın"

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur,  su tasarrufu konusunda çağrıda bulundu. “Gediz Boşa Akmasın Ovamız Kuraklaşmasın” diyerek yetkililere çağrıda bulunan Okur, yağan yağmur suları ile boşa akan suyun değerlendirilebilece

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur,  su tasarrufu konusunda çağrıda bulundu. “Gediz Boşa Akmasın Ovamız Kuraklaşmasın” diyerek yetkililere çağrıda bulunan Okur, yağan yağmur suları ile boşa akan suyun değerlendirilebileceğini söyledi.

 

Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur,  su tasarrufu konusunda çağrısını yineledi.

Manisa başta olmak üzere ülkemiz ve dünya bugün kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya.iken  yağan milyonlarca metreküp  yağmur suyunun  Ege Denizine boşa aktığını ifade eden Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur,  su tasarrufu konusunda çağrıda bulundu. “Gediz Boşa Akmasın Ovamız Kuraklaşmasın” diyerek yetkililere çağrıda bulunan Okur, boşa akan suyun değerlendirilebileceğini söyledi. Okur, hiçbir külfet ve parasal güç gerektirmeden 1-2 iş ile bu suyun değerlendirmenin kolay olduğunu açıkladı.

 

Başkan Okur, “İlçemiz Saruhanlı genelinde 4-5 günden beri aralıklarla yağan yağmur neticesinde Gediz nehrimizden belirli miktarda bir suyun Ege Denizi’ne döküldüğünü görmekteyiz. Ülkemiz ve dünyada şuanda kuralık hat safhada. Ama ne yazık ki biz elimizdeki imkanları değerlendiremiyoruz. Bu 3-4 günden beri yağan yağmur neticesinde milyonlarca metreküp su Ege Denizine boşa aktı. Biz diyoruz ki hiçbir külfet ve parasal güç gerektirmeyen 1-2 iş ile bu suyu değerlendirmek istiyoruz. Peki bu nasıl olacak. Bunun iki tane yöntemi var. Biri Ahmetli Regülatörlüğü denen yerden suyun kanal suyu dediğimiz büyük kanaldan ilçemiz ovasına ve diğer bölgelere yer altı sularını desteklemek amacıyla tahliye kanallarına verilmesini istiyoruz. İkinci olarak eğer bunu da yapamıyorsak bu suyun bir şekilde Gölmarmara Gölü’ne akıtılmasını istiyoruz. Çünkü çok büyük miktarda su kaybımız var. Bu su boşa gidiyor” dedi. 


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi