Adnan Menderes Caddesi Prestij Caddesi Oluyor

Büyükşehir Terminallerde Tüm Tedbirleri Aldı

Ösen: “İşsizler için yeni bir destek paketi açıklanmalı”

DENİZCİLER YARIN VİRA BİSMİLLAH DİYOR

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorBaşkan Bilgin Mağdur İşçilerin Yanında

Soma'da çalıştıkları maden ocağından işten çıkarılan ve tazminatlarını alamadıkları için Ankara'ya yürüyüş Başlatan Bağımsız Maden İş Sendikasına bağlı işçilere Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin sahip çıktı.

SARUHANLI - Soma'da çalıştıkları maden ocağından işten çıkarılan ve tazminatlarını alamadıkları için Ankara'ya yürüyüş Başlatan Bağımsız Maden İş Sendikasına bağlı işçilere Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin sahip çıktı.

Başkan Bilgin sabahın erken saatinde işçileri Kırkağaç ilçesi sınırlarında ziyaret ederek kumanya dağıttı. İşçinin ve emekçinin sonuna kadar yanında olacaklarını belirten Bilgin, "Emek kutsaldır. Hiç kimse bu hakkı yiyemez. İşçi kardeşlerimiz haklı direniş ve hak aramalarında yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Manisa Soma’da 301 maden işçisinin katledildiği faciadan sonra işlerinden çıkarılan, tazminat ve emeklilik haklarını alamayan Soma Holding ve Uyar Madencilik maden işçileri, seslerini duyurmak için Ankara’ya yürüyüş başlattı.

10 gün sürecek yürüyüş öncesi Soma Cengiz Topel Meydanı’nda bir araya gelen işçiler okudukları basın açıklamasında “Maden işçileri olarak tüm yasal, meşru yol ve yöntemlerle haklarımızı istemekteyiz. Haklarımızı almadan da mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz açık olsun. Direne direne kazanacağız” dedi.

İşçilerin 15 Ekim’de Ankara’da Enerji Bakanlığı önünde olacakları bildirildi.

 

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi