Alparslan Türkeş Ölümünün 22. Yıldönümünde Saruhanlı´da Anıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Saruhanlı İlçe Başkanlığı, MHP´nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş´in vefatının 22. yılı dolayısıyla lokma döktürüp, Mevlid- i şerif okuttu.

SARUHANLI - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Saruhanlı İlçe Başkanlığı, MHP´nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş´in vefatının 22. yılı dolayısıyla lokma döktürüp, Mevlid- i şerif okuttu.

Çarşı camii önünde düzenlenen lokma hayrına MHP İlçe Başkanı Baki Ulu, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, parti yönetimi, ve partililer katıldı.

Anma töreninde, vatandaşlara gün boyu lokma dağıtıldı. 

MHP İlçe Başkanı Baki Ulu, burada yaptığı konuşmada, ?Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş´i vefatının 22 yılında rahmet, minnet ve şükranla anmak için bu gün ilçe teşkilatımız önünde lokma döktürüp, mevlit-i Şerif okutuyoruz.? Dedi. 

Ulu şunları söyledi; ?Tarihe biçim ve yön veren her büyük milletin ruhlu, ağır çileli öncü liderleri vardır. Bu önderler, milletin yaşama ve gelişme idaresine güç veren, milli potansiyelin harekete dönüşümünü sağlayan sarsılmaz liderdir. Tüm Türk Dünyasını kendi şahsında bir çatı altında toplamış olan Başbuğumuz gönüllere işleyen bir Türk-İslam savaşçısıydı. Davamızın kuru bir siyasetten ibaret olmadığını her fırsatta haykıran, kızıl düşmanlara, bölücü hainlere korku salan başbuğumuz 22 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Biz liderimiz, Başbuğumuzun bize bıraktığı kutsal davamızı son nefesimize kadar yaşatacağız. Başbuğumuzun fikirlerini ve mücadelesini asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Bu anlamda rahmetli başbuğumuzu buradan rahmetle yâd ediyoruz?

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi