Develi’de Tarla Sularken Traktör Yanarak Kül Oldu

Manisa BBSK, Antrenmanlara Başlıyor

Saruhanlı'da Kurutmalık Domatesler Tarlalara Serildi

DEĞERLİ ZAMANLAR PROJESİ BAŞLADI

Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorAkhisar Süleymanlı’da Saniyede 7 Litre Verime Sahip Suya Ulaşıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesinde yeni bir sondaj kuyusu açtı. Açılan sondajda saniyede 7 litre verime sahip suya ulaşıldı.

SARUHANLI - MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesinde yeni bir sondaj kuyusu açtı. Açılan sondajda saniyede 7 litre verime sahip suya ulaşıldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerin içme suyu ihtiyacını karşılamak için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Akhisar’ın Süleymanlı Mahallesinde de sondaj çalışması yürütüldü. Mahallede mevcut sondajın yetersiz gelmesi nedeniyle açılan yeni kuyuda saniyede 7 litre verime sahip suya ulaşıldı. Sondaj kısa bir süre içerisinde bağlantıları yapılarak mahalleye verilecek.

“İçme suyu sıkıntımız kalmayacak”

Mahalle Muhtarı Cemali Merter, “Suyumuz yetersiz geliyordu. Sağolsun MASKİ ekipleri yeni bir kuyu açtı. İçme suyu sıkıntımız kalmayacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran’a çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.


Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi
sas.com