Saruhanlı Devlet Hastanesinde Hizmet Durduruldu

Eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti

İşte at yarışlarının başlayacağı tarih

Üniversitelerdeki sınavlar nasıl olacak? YÖK tüm ayrıntılarıyla paylaştı

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor7 TON MESİR MACUNU ŞEKER BAYRAMINDA SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE VATANDAŞLARIMIZA DAĞITILSIN

480. Uluslararası Mesir Macunu Festivali, yeni tip Corona virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle iptal edildi.

SARUHANLI - 480. Uluslararası Mesir Macunu Festivali, yeni tip Corona virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle iptal edildi.

Festivali düzenleme komitesinden yapılan açıklamada, Nevruz kutlamaları kapsamında gerçekleşen Mesir karma töreni ile UNESCO Somut Olmayan Dünya Kültürel Miras Listesi'nde yer alan festivalin Covid-19'a yönelik tedbirler nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

21 Mart'ta mesir karma töreni, 14-19 Nisan tarihleri arasında da festivalin düzenlenmesi planlanıyordu.

Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali 480. kez düzenlenecek! Tonlarca mesir saçılacaktı,

UNESCO "İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası" listesinde yer alan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, bu yıl 480. kez düzenlenecekti. Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, festivalde saçılacak mesir macunlarının üretimine başladıklarını belirterek, son 3 yıldır 6 ton saçılan mesir miktarını bu yıl 7 tona yükselttiklerini bildirmişti.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında Türkiye genelinde okullar tatil edildi.

MİLİ EĞTİM BAKANIMIZ

Okullar açıldığı zaman 40 dakikalık teneffüs olacak,

Bu nedenle evlerinde olan öğrencilere müjde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden ’Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.” ifadelerini kullanarak 40 dakikalık teneffüs sözü vermişti.

Bakanımızın bu açıklamasından sonra;

Bakan Selçuk’un sözü üzerine harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi okulların açılmasıyla birlikte okullarda MESİR MACUNU ve KURU ÜZÜM dağıtma kararı almıştı. Bu doğrultuda okulların açıldığı ilk günün 40 dakikalık ilk teneffüsünde öğrenciler Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin dağıtacağı mesir macunu ve kuru üzüm ile enerji depolayacak demişti.

İYİ PARTİ ŞEHZADELER İLÇE BAŞKANLIĞI OLARAK BİZDE DİYORUZ Kİ Her derde deva olan 41 çeşit baharattan oluşan Şifalı MESİR Macununumuz ülke olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde Başta SAĞLIK çalışanlarına EMNİYET görevlilerine ve HALKIMIZA ŞEKER BAYRAMI nedeniyle dağıtımı yapılmasını teklif ediyoruz.

Haber Kaynak : Saruhanlı Kardelen Gazetesi